Örümcek ağları evlerinizi saracak

Buz beyazı kullanılarak hazırlanan farklı bir koleksiyon...

07.10.2009 - 13:24

Tasarımcı Daniel Rode'un minimalist ve temel hatlara bağlı kalarak, Fransız mobilya şirketi Roche Bobois için hazırladığı "Spider" koleksiyonu, dolap, yemek masası ve sehpadan oluşuyor.


DuPont Corian Glacier Ice (buz beyazı) kullanılarak hazırlanan koleksiyon, Corian'ın farkılılık yaratan özelliklerinden yararlanıyor.

Masa ayakları ve dolap yanlarında kesişen örümcek ağı benzeri çizgilerin sıklıkla tekrarlanıyor olması koleksiyonun güçünü ortaya çıkarıyor. Daniel Rode tasarımının tümüne şiirsel ve gerçekçi bir yaklaşım sergiliyor.
Tamamen DuPont Corian uygulanarak hazırlanan tasarımlarda vida, metal gibi ek parçalar bulunmuyor, Corian'ın ek yersiz birleşim özelliği ve ısı ile şekillendirilmesinden yararlanılıyor. Sıklıkla kullanılan çizgiler arasında hiçbir şekilde birleşim yerleri görülmüyor. DuPont Corian ısı ile kolay şekillenebilen gözeneksiz yapısıyla tasarımcıların ilk tercihi oluyor.

Tasarımcılar DuPont Corian ile tasarımlarını özgürce kurgularken, kullanım kolaylığından destek alıyorlar. DuPont Corian, dokunulduğunda verdiği ipek yumuşaklığı hissi, yüksek dayanıklılığı ve üstün hijyenik performansı nedeniyle Spider koleksiyonu için özellikle seçildi.

Daniel Rode'un "Rodia" adını verdiği farklı bir sehpa tasarımında da tercihi DuPont Corian oldu. DuPont Corian Glacier Ice (buz beyazı) kullanılarak gerçekleştirilen "Rodia" yuvarlak köşeleriyle Spider koleksiyonu mobilyalarına uyum sağlıyor.

Emlaktimes


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...