Oscar yuva yıkıyor

Hilary Swank, Kate Winslet, Halle Berry ve Sandra Bullock Oscar’ı kazandıktan sonra ayrıldılar. Şimdi gözler mutlu bir evliliği olan Nicole Kidman ve evlilik arifesinde olan Natalie Portman’da...

31.01.2011 - 16:49

Oscar yuva yıkıyor

Kanada’daki Toronto Üniversitesi bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre 34 santim yüksekliğinde, 4 kilo ağırlığındaki Oscar heykeli kadın oyunculara uğursuz geliyor. “Oscar” alan eşinden ayrılıyor.

Habertürk'ün haberine göre, bilim adamları Oscar’ın boşanma riskini yüzde 63 artırdığını açıkladı. Uzmanlar “Bir kadının tüm dünyanın gözü önünde kocasından daha başarılı olması büyük risk. Erkek kadının daha başarılı olmasını kabullenemiyor. Bu yüzden de aldatıyor” diyor.

Oscar’ın erkek oyuncuların evliliklerini etkilemediği de belirlendi. Araştırma üzerine gözler bu yıl “Rabbit Hole” filmiyle Oscar’a aday olan Nicole Kidman’a (43) çevrildi.

İngiliz DailyMail Gazetesi Kidman’ın Keith Urban’la evliliğinin risk altına girdiğini yazdı. Ancak Kidman, 2003’te Oscar almadan iki yıl önce Tom Cruise’dan boşanmıştı.

OSCAR'IN UĞURSUZ GELDİĞİ YILDIZLAR

Hilary Swank: 2005’te Oscar alan Swank, Chad Lowe ile olan evliliğini bir yıl sonra noktaladı.

Kate Winslet: 2009 yılında “The Reader” filmindeki rolüyle Oscar kazanan Winslet, 2010 Mart’ında yönetmen kocası Sam Mendes’le yollarını ayırdı.

Sandra Bullock: Geçtiğimiz yıl “Blind Side” filmiyle en iyi kadın oyuncu Oscar’ını kazanan Sandra Bullock, Oscar’ı aldıktan iki ay sonra, kocası Jesse James’den boşanmıştı. James’in, Bullock’u aldattığı ortaya çıkmıştı.

Halle Berry: Oscar’ın uğursuz geldiği yıldızlardan biri de Halle Berry, 2002 yılında en iyi kadın oyuncu dalında Oscar kazanan ilk siyahi oyuncu unvanının sahibi olan Halle Berry bir yıl sonra müzisyen eşi Eric Benet’ten boşanma kararı almıştı.

Reese Witherspoon: 'Sınırları Aşmak' filmiyle Oscar’ı kucaklayan aktris de kısa süre sonra kocası Ryan Phillippe’den boşanmıştı.

Daha önce de Oscar'ın oyuncuların kariyeri için lanetli olduğu söylenmiş; Cuba Gooding Jr, Adrien Brody, Marisa Tomei, Mira Sorvino, Helen Hunt, Roberto Benigni ve Kevin Costner gibi isimlerin ödülden sonra kariyerlerinin düşüşe geçtiği iddia edilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...