‘Osmanlı Oteli’nde evlenme teklifi

Avusturalyalı yazar Christopher Currie Osmanlı Oteli (The Ottoman Motel) adlı romanında sevgilisine evlenme teklif etti.

09.04.2011 - 12:55

‘Osmanlı Oteli’nde evlenme teklifi

28 yaşındaki roman yazarı daha ilk romanında çok büyük bir risk alarak sevgilisi Lessa Wockner’a evlenme teklif etti.

Kitabının sonunda kendisine yardımcı olan bir çok kişiye ve patronlarına teşekkür eden Currie sevgilisine de şu şekilde seslendi:

“Eğer insanın, birisine her gün daha fazla aşık olması mümkünse, işte benim başıma gelen de bu. Umarım, en sevdiğim, yaşama sebebim, Lessa Wockner, eğer bunu okursa, bu cümledeki bu kadar virgülle rağmen, benimle evlenmeyi kabul eder.”

Bu cümleler Leesa’yı evet demeye ikna etti. Bu haber sadece genç çift için değil, yayıncı şirket için de büyük bir sevinç sebebiydi.

Şirket teklifin kabul edilmemesinin, daha ilk romanını yayımlayan yazarın kötü bir üne kavuşmasına sebep olacağından endişe ediyordu.

Daha önce ‘Dearly Departed’ adlı bir kısa öykü de yayımlayan Christopher Currie Avusturalya’nın en iyi genç romancılarından birisi olarak görülüyor.

Simon adında bir gencin ortadan kaybolmasının ardındaki sırrı anlatan ‘The Ottoman Motel’, 2 Mayıs’tan itibaren Avustralya’da ve internet üzerinden satışa sunulacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...