Oyuncu Hakan Yılmaz ve eşinin darp edilme davasında 3 sanığın 9 yıla kadar hapsi istendi

İstanbul'un Etiler ilçesinde 2017 yılında oyuncu Hakan Yılmaz ve eşi Elif Yılmaz'ın bir otelin lobisinde darp edilmesine ilişkin, tutuksuz yargılanan 3 tutuksuz sanık hakkında savcı mütalaasını açıkladı.. Mütalaada üç sanığın, kasten yaralama, hakaret ve tehdit suçlarından  4 ay ile 9 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılması istendi.

Haberler - DHA 24.02.2021 - 11:22

Oyuncu Hakan Yılmaz ve eşinin darp edilme davasında 3 sanığın 9 yıla kadar hapsi istendi

Hakan Yılmaz ve eşi Elif Yılmaz'ın, 4 yıl önce darp edilmesine ilişkin görünle duruşma  50. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya sanıklar katılmazken, müşteki Hakan Yılmaz ve eşi Elif Yılmaz'ın avukatı İbrahim Yurttepe duruşma salonunda hazır bulundu.

Yılmaz Ailesi'nin avukatı İbrahim Yurttepe, "Saldırıyı başlatan kişi Denizhan Vural ve diğer sanıklar  suça meyillilerdir, bu yüzden üst sınırdan ceza verilmesini talep ediyoruz. İnsanların gözleri önünde müvekkilim ve eşine saldırmışlardır" dedi.

Duruşma savcısı, 3 sanık için mütalaasını açıkladı. Mütlaada, sanık Mahsar Algün'ün, Hakan Yılmaz'a karşı kasten yaralama suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis ile cezalandırılması talep edildi.

Sanık Erdal Gökçe'nin ise Hakan Yılmaz ve eşine karşı hakaret ve tehdit suçlarından 2 yıl 9 aydan 7 yıl 4 aya kadar hapsi istenirken, sanık Denizhan Vural için ise kasten yaralama, hakaret ve tehdit suçlarından 3 yıl 7 aydan 9 yıl 10 aya kadar hapis ile cezalandırılması talep edildi.

Mahkeme heyeti sanıkların mütalaaya karşı savunma hazırlamaları için süre vererek duruşmayı erteledi.

OLAY

Etiler'de bir otelin lobisinde Hakan Yılmaz ve eşi 6 Aralık 2017’de darp edilmişti. Otelde saldırıya uğradığını belirten Yılmaz ve eşi, kendilerini darp edenler hakkında savcılığa şikayette bulunmuştu.

Soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, sanıklar Denizhan Vural, Erdal Gökçe ve Mahsar Algül hakkında hakaret, basit yaralama ve tehdit suçlarından ayrı ayrı 2 yıldan 5 yıl 6'şar aya kadar hapis istemiyle dava açmıştı.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...