Hamiyet Akpınar, Vogue için sektörün birbirinden farklı bakış açılarına sahip güzellik sanatçılarını ve onlara ilham veren perilerini tanıttıkları yazı için oyuncu Özge Özpirinçci ile objektif karşısına geçti

Sanat camiasında ünlülerin makyaj sanatçısı olarak tanınan Hamiyet Akpınar, “Özge’nin doğallığını çok seviyorum. Onun küçük dokunuşlarla olağanüstü bir hale dönüşmesi ve yapılan makyajın tarzına göre hemen yeni bir karaktere bürünebilmesi bana ilham veriyor. Onunla her çalıştığımda sonucun çok iyi olacağını bilmemin rahatlığının yanı sıra eğlenceli ve anlamlı sohbetler edeceğimiz de garantili ve bence bu makyaj yaparken çok önemli. İkimiz de doğal ve temiz görünümlü gizli makyajları seviyoruz. Çekimde de yaz akşamlarına, partilere, düğünlere uygun olabilecek bronz tonlarında, ışıltılı; göz makyajının biraz daha ön planda olduğu taze ama şık bir görünüm tercih ettik. Eğer teniniz hali hazırda bronzlaştıysa renkli bir nemlendirici veya o doğallıkta bir fondoten kullanılmasını pudralı ürünler yerine krem dokulu veya transparan bir bronzer, aydınlatıcı ve allık tercih edilip cildin çok kapanmamasını öneriyorum.” dedi.

Özge Özririnçci: Hamiyet ruha da makyaj yapıyor

Hamiyet Akpınar-Özge Özpirinçci (Vogue)
Hamiyet Akpınar-Özge Özpirinçci (Vogue)

Özge Özpirinçci, Hamiyet Akpınar’ın kendisinde çok özel bir yeri olduğunu belirterek şunları söyledi: “Hamiyet ile çalışmanın en güzel yanı masaya oturmadan önce ve sonra aynaya baktığımda kendim olmaya devam ederek muhteşem hissetmem. O sanki sadece insanın yüzüne değil ruhuna da makyaj yapıyor. Rahatlığı, makyaj için planladığı görünümün dışına çıkmakta hiçbir sorun görmemesi en sevdiğim özelliği. En son bir sinema filmi için katıldığım canlı yayın programa beni kısacık bir sürede harika bir şekilde hazırlamasını unutamıyorum.”

KALICI KAŞ MAKYAJI NASIL YAPILIR?