Ankara Küçük Erkekler Basketbol Ligi'nde yapılan maç sırasında yaşanan küfür olayının mahkemeye taşınmasını, spor salonlarının kapılarına asılan ''özür yazısı'' önledi. 

Ligde 1 Mart 2011 tarihinde yapılan Büyük Kolej-Genç Ülker karşılaşmasında, bir pozisyon sonrası sinirlerine hakim olamayan veli Muhammet Sarıhan, maçın hakemleri Mehmet Şahin ve Bülent Maraş'a küfür etti. Tribünden kendisine küfreden Muhammet Sarıhan'ı tespit eden hakemlerden Mehmet Şahin, karşılaşma sonrası yanına giderek kendisiyle konuştu. Şahin, kararında hatalı dahi olsa, hiç kimsenin kendisine ve diğer hakem arkadaşlarına küfretmeye hakkı olmadığını dile getirdiği Muhammet Sarıhan'a, bu olayla ilgili dava açacaklarını belirtti. 

Hakem Mehmet Şahin'in sert tepkisi üzerine hatasını fark eden Muhammet Sarıhan, davranışından dolayı özür diledi. Ancak, öfkesi dinmeyen ve dava açmakta kararlı olduğunu ifade eden Mehmet Şahin, bu kararından sadece, Muhammet Sarıhan'ın Ankara'daki tüm basketbol salonlarının kapısına asacağı yazıyla kendilerinden ve hakem camiasından özür dilemesi şartıyla vazgeçebileceğini söyledi. 

Muhammet Sarıhan da hakem Mehmet Şahin'in bu isteği sonrasında, son derece alçakgönüllü bir tavır sergileyerek, samimiyetini ortaya koydu. 

İŞTE O SATIRLAR
Sarıhan, Ankara'daki tüm basketbol salonlarının kapısına astığı özür yazısında, ''1 Mart 2011 tarihinde, Atatürk Spor Salonu'nda oynanan basketbol maçı sırasında, elimde olmayan nedenlerle bir an için sinirlenerek, başta maçın hakemleri Mehmet Şahin ve Bülent Maraş'a karşı söylediğim sözlerden dolayı kendilerinden ve tüm hakem camiasından çok özür diliyorum. Böyle bir olayın bir daha asla olmayacağına dair söz veriyorum. Ayrıca hakemlerin görevli kamu memurları olduklarını, onlara karşı yapılacak bu tür davranışların bir ceza karşılığının olduğunu bilelim. Maçlarda turnike kaçıran çocuğumuza kızmıyorsak, istemeden hatalı karar veren hakemlere de lütfen tepki göstermeyelim'' ifadelerini kullandı. 

Bu yazının kapılara asılması sonrasında hakemler Şahin ve Maraş, veli Sarıhan'a dava açmaktan vazgeçti. Ankara Basketbol İl Temsilciliği de resmi internet sitesinde Sarıhan'ı medeni cesaretinden dolayı kutlayarak, teşekkürlerini iletti.