Paris Hilton'un "Selfie'yi biz icat ettik" iddiasına alaylı yorumlar

Ünlü şarkıcı Britney Spears ile eski bir fotoğrafını paylaşan Paris Hilton, "Selfie'yi Britney Spears ve ben icat ettik" yorumunu yapınca sosyal medyada alay konusu oldu.

Haberler - ntv.com.tr 22.11.2020 - 14:04 | Son Güncelleme : 22.11.2020 - 14:06

Paris Hilton'un "Selfie'yi biz icat ettik" iddiasına alaylı yorumlar

, 2006 yılında Britney Spears ile çekilen bir fotoğrafını Twitter’da paylaşarak ilginç bir iddiada bulundu. 39 yaşındaki DJ ve iş kadını Hilton, 38 yaşındaki ünlü şarkıcı Spears ile partide çekilen fotoğrafının altına, “14 yıl önce Britney Spears ve ben selfie’yi icat ettik” yorumunu yazdı.

Hilton’un mesajına takipçileri, pek çok esprili yorumda bulunarak, selfie’yi icat ettiğini düşündükleri başka ünlülerin fotoğraflarıyla yanıt verdi.

Paris Hilton ile Britney Spears'ın 14 yıl önceki selfie'si. Paris Hilton ile Britney Spears'ın 14 yıl önceki selfie'si.

SELFIE’Yİ KİM KEŞFETTİ?

Fotoğrafçılığın öncülerinden Amerikalı Robert Cornelius, ilk kez 1839 yılında kendi fotoğrafını çekti. O sıralar “selfie” diye bir kavram yoktu ancak ilk örnek ortaya çıkmış oldu. 1900’lü yıllarda ise, ismi bilinmeyen bir kadın, aynanın karşısına geçerek kendi fotoğrafını çekti. 2005 yılında fotoğrafçı Jim Krause ortaya selfie terimini attı.

86. Oscar Ödülleri'nde Ellen DeGeneres’in çektiği selfie. 86. Oscar Ödülleri'nde Ellen DeGeneres’in çektiği selfie.

Artık kullanılmaya başlanan selfie teriminin popülerliğinin zirve yaptığı nokta ise, 2014'teki 86. Akademi Ödülleri Töreni’nin sunucusu Ellen DeGeneres’in ünlülerle yaptığı selfie idi. Twitter’da tüm zamanların rekorunu kıran bu selfie pozu, ön kamera kullanımının daha da artmasında pay sahibi oldu.

Sayfa Yükleniyor...