Paris’teki "aşk kilitlerine" Hollanda’dan talip çıktı

Venlo Belediyesi, kaldırılması kararlaştırılan Pont Des Arts Köprüsü'ndeki aşk kilitlerine ev sahipliği yapmak istiyor

Haberler - Anadolu Ajansı 05.06.2015 - 16:01

Paris’teki "aşk kilitlerine" Hollanda’dan talip çıktı

Paris Belediyesinin kaldırılmasını kararlaştırdığı Pont Des Arts Köprüsü'ndeki yüz binlerce aşk kilidine Hollanda’nın Venlo Belediyesi talip oldu.

Venlo Belediye Başkan Yardımcısı Stephan Satijn, köprüye zarar verdiği gerekçesiyle kaldırılmaya başlanan kilitlerin şehirlerine getirilmesi için Paris Belediye Başkanı’na yazılı başvuruda bulunulduğunu açıkladı.

İki şehir arasında çarpıcı benzerlikler bulunduğunu belirten Satijn, aşk kilitlerine ev sahipliği yapmalarının harika olacağını söyledi.

Venlo’da da tıpkı Paris’te olduğu gibi şehrin ortasından nehir geçtiğini ve bu nehrin üzerinde bir köprü inşa edildiğini hatırlatan Satijn, kilitlerin bu köprü üzerine konulabileceğini dile getirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı, “Kilitleri köprüye astıktan sonra anahtarını suya atma geleneği bizde devam edebilir” diye konuştu.

Paris Belediyesi, hafta başında yaptığı açıklamada, Pont Des Arts Köprüsü'ndeki yüz binlerce aşk kilidinin köprüye zarar verdiği gerekçesiyle kaldırılacağını duyurmuştu.

Köprüdeki 700 bin ila 1 milyon arasında olduğu tahmin edilen aşk kilitlerinin 8 Haziran’a kadar tamamen kaldırılması bekleniyor. 

Sayfa Yükleniyor...