Alanya’da Demirtaş Belde Belediyesi tarafından Yeni Damlar Mahallesi’nde yaptırılan Gazi Hasan Ali Öz Çocuk Parkı’nda İngiliz uyruklu Daniel Hockley ve Türk eşi Ebru Zekiye Hockley’in 7 ve 11 yaşındaki çocukları futbol oynadı. Onları gören zabıta ekipleri, parkta futbol oynamanın yasak olduğunu belirterek çocukların topuna el koydu ve 2 kardeşi ailesine teslim etti. Zabıtalar daha sonra çocukların parka zarar verdiğine ilişkin tutanak tuttu. Ekipler aileye, çocukların parka verdiği zarardan dolayı 140 TL ceza kesti.

CEZAYI TEBLİĞ ETTİLER
DHA'nın haberine göre; Demirtaş Beldesi’nde yerleşik yaşayan Hockley ailesine dün belediye tarafından ’çocuklarınız park içinde top oynuyor ve parka zarar veriyor’ şeklinde tutanak tebliğ edildi.

Aldığı tutanak karşısında şoke olan baba Daniel Hockley, duruma tepki gösterdi. Tutanağın encümene sevk edildiğini ve 140 TL ceza uygulanacağını öğrendiklerini kaydeden Hockley, parkın çocuklar için yapıldığını ve cezayı ödemeyeceğini söyledi.

Çifte vatandaş olduğunu belirten Hockley, "17 Eylül akşamı çocuklarıma parkta oynamaları için izin verdim. Bir süre sonra 3 zabıta eve gelerek, çocuklarımın parkta oyun oynadığını söyleyip, tutanak tuttular" dedi.

CEZAYI ÖDEMEM
Hockley, konuyla ilgili Demirtaş Belediye Başkanı Mustafa Aras ile görüştüğünü anlattı ve şunları söyledi:

"Belediye başkanı, parkta yasak olan bazı kuralların olduğunu ve yasaları uyguladıklarını söyledi. Temkinli olmamız yönünde bizi uyardı. Ancak, ben kesilen bu para cezasını kesinlikle ödemeyeceğim."

’EKİPLER GÖREVİNİ YAPTI’
Aras ise parkın 5- 6 yaş grubu çocuklara yönelik olduğunu kaydetti ve "İngiliz ailenin çocukları çocuk parkında futbol oynuyor. Zabıta Müdürlüğümüz 3 defa yazılı ve sözlü olarak aileyi uyardı. Ancak İngiliz aile ’Biz istediğimizi yaparız’ diyerek sanki üstünlükleri varmış gibi davranıyor. Futbol oynamak isterseniz halı saha var diyoruz. Fakat bebeklerin oynadığı yerde futbol oynayarak onlara zarar veriyorlar. Küçük çocukları korumak için futbolu yasakladık. Uyarıldığı halde dinlemediler. Biz de Kabahatler Kanunu’na göre ceza yazdık" diye konuştu.