Manisa’da yaşayan Fadime E. (23) eşinden 1.5 yıl önce boşanmıştı. Bu sırada cep telefonunu yanlışlıkla arayan Yakup A.’yla tanıştı. İkilinin telefon sohbeti kısa sürede arkadaşlığa dönüştü. Yakup A., Fadime E.’yi İstanbul’a çağırdı. 5 yaşındaki oğlu Yunus E.’yi de yanına alan Fadime E. Mayıs 2010’da İstanbul’a geldi. Ancak mutluluk kısa sürdü ve kabus dolu günler başladı.

Yakup A., hem kadını hem de çocuğunu öldüresiye dövüyordu. Hatta bununla da yetinmeyip, küçük çocuğa işkence yapıyordu.

Fadime E. 22 Temmuz’da Kartal’da oturdukları 2. kattaki dairenin camından atlayarak polise sığındı. Bütün herşey açığa çıktı ancak olayı doğrulaması için çocuğun ifadesine ihtiyaç vardı. Yetkililer, Yunus ile Yakup A.'yı bir daha karşı karşıya getirmemek için kayıt yöntemine başvurdu.

İşte o yaşanılanlar...

VÜCUDUNA SİGARA BASMIŞ
Hürriyet gazetesinin haberine göre; polisler eve gittiklerinde çocuğu baygın halde buldu. Hastaneye kaldırılan çocuğun kafasının duvara vurulduğu, vücuduna yanan sigara basıldığı, cinsel organının ısırıldığı, bir tırnağının da dişle kopartıldığı belirlendi.

Savcılık ifadesinde sinirden kendini kaybettiği için çocuğu dövdüğünü söyleyen Yakup A., nöbetçi mahkemece tutuklandı.

İŞKENCECİYLE YÜZLEŞTİRİLMEDİ
Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı Yakup A.’ya küçük yaşta çocuğa eziyet ve basit yaralama suçlarından Kartal 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Mahkeme yargılama sürerken çocuğun da ifadesinin alınmasını istedi.

Duruşma salonunda saldırganla yüzleşmemesi için de örnek teşkil edecek bir karar alındı.

3 DAKİKADA HER ŞEYİ ANLATTI
Yunus, kendisine psikolojik destek veren pedagogla birlikte Manisa Adliyesi’ne gitti.

Videoya kaydedilen ifadede, Yunus kafasının duvarlara vurulduğunu, günlerce dövüldüğünü anlattı. Çocuğun ifadelerine pedagog bile dayanamayıp konuştuklarını yeterli bularak kaydı kesti. 3 dakika süren ifadenin videosu, davanın görüldüğü Kartal 4. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkeme videoyu ifade olarak kabul etti.