Penelope Cruz güzellik sırlarını anlattı

Lancôme için kamera karşısına geçen Cruz, "Hayatı seviyorsan, yüzüne yansır. Elimde olsa genç kızlara diyet yapmaları gerektiğini söyleyen tüm dergileri kapatırdım" dedi.

Haberler 26.07.2010 - 15:24

Penelope Cruz güzellik sırlarını anlattı

Kahverengi gözleri, koyu renk saçları ve huzur veren gözlerle kameraya bakıyor. Oyuncu hipnotize edici güzelliğini son olarak Lancôme’un Trésor adlı parfümü için Mario Testino tarafından yapılan reklam çekimlerinde sergiledi.


Hollywood'a ilk adım attığı günlerde Tom Cruise ile birlikte olan yıldızın özel hayatında da kariyerinde de birçok değişiklik oldu. Woody Allen’ın Vicky Cristina Barcelona filmiyle 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarı' kazanan Cruz, geçtiğimiz günlerde üç yıldır birlikte olduğu Javier Bardem ile evlendi.

Cruz gibi İspanyol olan oyuncu eşi Bardem, bu yılki Cannes Film Festivali'nde 'En İyi Aktör' seçildiğinde ödül konuşmasında "Bu sevinci arkadaşım, aşkım Penélope ile paylaşıyorum. Sana çok şey borçluyum. Seni çok seviyorum" diyerek güzel yıldıza olan aşkını ifade etmişti.

İkilinin ilişkisi aslında neredeyse 20 yıl öncesine dayanıyor. Jamón Jamón adlı komedi dramada tanışan çift için o an doğru zaman değildi. Şu an 36 yaşında olan Cruz o zaman 17 yaşında, Bardem ise 22 yaşındaydı.

Oyunculuğa dair donanımının gittiği bale okuluna ya da kariyerine başladığı TV reklamlarına dayalı olmadığını söyleyen oyuncu, tatillerini ve okul sonrası zamanlarını geçirdiği annesine ait kuaför salonunun onu bugünlere getirdiğini söylüyor.

Kadınların saçlarının yapılmasıyla beraber hayallerine daha çok yaklaştıklarını, başka bir ruh haliyle gelip kendilerine güvenle çıktıklarını gözlemlediğini anlatarak kendine bakmanın ve güzel hissetmenin önemine değiniyor.

Bazen kendinin de görüntüsünden memnun olmadığını itiraf eden Penélope, saçını sarıya boyadığı dönemi hata olarak nitelendiriyor ve hâlâ makyaj konusunda başarısız olduğunu düşünüyor.

Oyunculuğa dair de konuşan yıldız, kendini ya da daha önce oynadığı bir rolü oynamak istemediğini, 'bunu yapmalıyım' dediği işleri tercih ettiğini belirtiyor.

Trésor'ın 20. yılındaki yüzü olan Cruz aynı zamanda kız kardeşi ile beraber tasarımcılık da yapıyor. Mango için koleksiyonlar hazırlayan ikili Avrupa'daki bir başka mağaza için de yeni işler yapmaya hazırlanıyor.

Bu yılın başlarında Fransız Vogue'u için şişman bir manken kullanarak provakatif bir çekim yapan oyuncu, genç kızların zayıf olmaya yönlendirilmesine tamamen karşı ve bunu "Elimde olsa genç kızlara diyet yapmaları gerektiğini söyleyen tüm dergileri kapatırdım" diyor.

Yaşlanmanın güzelliğe engel olmadığını Sophia Loren ve Audrey Hepburn'e hayran olduğunu söyleyen Cruz, büyükanneleriyle büyüdüğünü onların ve hayatı sevdikleri için güzel yaşlandıklarından bahsederken onu seven insanlar ve kendi sevdiği insanlar yanında olduğu sürece yaşlanmaktan korkmadığını ifade ediyor.

Sayfa Yükleniyor...