Turizmci Karademir ailesi tarafından Datça Yarımadası'nın güneyinde, Emecik Köyü sınırları içerisinde, Akdeniz kıyısında 14 dönümlük arazi üzerinde 2 yıl önce yaptırılan Adaburnu Gölmar Otel'in, 175 yatak kapasitesiyle 1 Mayıs'tan itibaren kapılarını dünya çıplaklarına açacağı belirtildi.

Türkiye'nin ilk yasal ‘çıplaklar oteli’ unvanını alacak olan tesisin internet ortamında tanıtımlarına başlandı.

Tesislerin pazarlamasını Performans Turizm Limited Şirketi üstlendi.

DHA'nın haberine göre; şirketin pazarlama yetkilisi Ahmet Koşar, ilk aşamada 7 ülkeden turizm acenteleri ve tur operatörleriyle anlaşma sağlandığını belirterek, “Almanya, İngiltere ve Hollanda'dan yoğun talep var. Fransa, İtalya ve Norveç'ten de rezervasyonlar almaya başladık. İsviçre'den henüz rezervasyon gelmedi. Bu 7 ülkeye son olarak İsrail ve Rusya da eklendi. Tesis, Türkiye'nin ilk çıplaklar oteli olacak” dedi.

TÜRKİYE'DEN MÜŞTERİ KABUL EDİLMEYECEK
2 blok halinde 175 yatak kapasiteli otelde havuz, aquapark ve hamam bulunduğunu belirten Ahmet Koşar şunları söyledi: 

“Çıplaklar oteli olarak hizmet verecek olan tesis için satışlarımız yurtdışı acenteler aracılığıyla yapılacak.

Türkiye'den müşteri kabul edilmeyecek. Ancak Türk müşteriler de yurtdışındaki acenteler aracılıyla otelden yararlanabilir.

Çıplaklığa otel sahası içinde izin verilecek. Otel sahası dışında kamusal alandaki plajlarda çıplak olarak denize girilmesine izin verilmeyecek.

Ayrıca yarımadanın kuzeyinde Ege Denizi kıyısında firmaya ait ve dışarıya kapalı olan Çakal Koyu'nda isteyen müşterilerimiz çıplak olarak denize de girebilecek.

Tesiste Türk personel görev yapacak.

Kişi başı konaklama ücreti her şey dahil 70 Euro olacak. Otel müşterilerimiz için ilçe turları düzenleyeceğiz.

Datça ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Dünyada natürist turizm giderek yaygınlaşıyor. Sadece Almanya'da 10 milyon civarında natürist var. Bu bir yaşam tarzı ve önemli bir sektör haline geldi. Birçok ülkede bunun örnekleri var.”