"Polis, 18 kişinin öldüğü saldırıları örtbas etti"

1970'li yıllarda Londra metrosunda yaşanan intihar vakalarının bir seri katilin işi olduğunu belirten eski dedektif, konuyla ilgili bir kitap yayınladı. Yazar, polisin bu saldırıları paniğe neden olmamak için örtbas ettiğini iddia ediyor.

ntv.com.tr 27.07.2015 - 10:21 | Son Güncelleme : 27.07.2015 - 10:40

"Polis, 18 kişinin öldüğü saldırıları örtbas etti"

İngiltere, eski bir dedektif Geoff Platt'in 1970'li yıllarda metroda 18 kişiyi öldüren bir seri katilin bu cinayetlerinin polis tarafından örtbas edildiğini iddia ettiği kitabını konuşuyor.

Kitapta yer alan iddiaya göre, Kiernan Kelly isimli seri katil, söz konusu suçunu hapishanedeki hücre arkadaşı William Boyd'u öldürdükten sonra alındığı sorgu sırasında Geoff Platt'e itiraf etti.

Hücre arkadaşını öldürdükten sonra Kelly'yi sorgulamaya gittiğini belirten Platt, o anı kitabında "İşlediği cinayetten gurur duyuyordu, konuştukça 1970'li yıllarda işlediği metro cinayetlerini de itiraf etti" sözleriyle anlatıyor.

'The London Underground Serial Killer' isimli kitabın yazarı Geoff Platt, polisin paniğe sebep olamamak adına bu cinayetleri görmezden geldiğini ve metrodan atılarak hayatını kaybeden kişilerin resmi olarak intihar vakası olarak kayda geçtiğini belirtiyor.

Bu durumun bölgede yeterince güvenlik kamerası bulunmaması ve eksik ödenekler yüzünden de yaşanmış olabileceğinin altını çizen Platt, William Boyd'un işlediği tüm suçların gün yüzüne çıkartılmadığını iddia ediyor.

Sayfa Yükleniyor...