Popçu Özgün Moda Deniz Kulübü'ndeki düğün gecesini anlattı

15 Temmuz gecesi Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal başta olmak üzere havacı generaller ve üst düzey komutanların bulunduğu düğünde sahne alan popçu Özgün, o anları anlattı.

18.07.2016 - 09:04

Popçu Özgün Moda Deniz Kulübü'ndeki düğün gecesini anlattı

Başta Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal olmak üzere komuta kademesindeki pek çok havacının bulunduğu Moda Deniz Kulübü’nde o gece iki düğün vardı.

Eskişehir Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver’in kızı Çiçek Şanver ile emekli Hava Pilot Tuğgeneral Levent Taştan’ın oğlu pilot okulu son sınıf öğrencisi Toykan Necdet Taştan’ın düğünü üst bahçedeydi.

HELİKOPTER 3 KEZ ASKER GETİRDİ

Otopark ve kapı görevlilerinin anlattığına göre 23.22’de bir helikopter kulübün otoparkına iniş yaptı. İçinden tam teçhizatlı, kamuflajlı üniformalarıyla silahlı askerler indi. Aynı helikopter üç kez gelerek 20 kadar askeri bıraktı. Askerler, otoparkta aralıklarla havaya ateş etti.

CAMDAKİ MERMİLER

Sahnedeki Özgün’ün şarkılarıyla dans eden davetlilerin eğlencesi bir anda kesildi. Askerlerle, Korgeneral Şanver ve Orgeneral Ünal’ın da aralarında bulunduğu komutanları alıp götürmek istemesine karşı çıkanlar arasında tartışma yaşandı. Darbeci askerlerin silahlarından çıkan mermilerden ikisi cama, biri de zemine isabet etti.

Darbe girişimin yapıldığı gece Korgeneral Mehmet Şanver’in kızının Moda Deniz Kulübü’ndeki düğününde sahneye çıkan Özgün yaşadıklarını anlattı:

"ŞARKI SÖYLERKEN BİR ANDA..."

"Darbe girişiminin yapıldığı saatlerde sahnedeydim. Orkestramla birlikte eğlenceli şarkılar söylerken bir anda takım elbiseli 10 kişinin Korgeneral Mehmet Şanver'i götürdüklerini gördüm.

"SİLAH SESLERİ DUYDUK"

O dakikadan sonra helikopterlerin sesini ve 6-7 el silah atıldığını duyduk. Elinde silah olan askerler bizi kulise sokarak oradan asla dışarı çıkmamamız gerektiğini belirttiler.

"ASKERLER BİZİ SALONDA ÇIKARDI"

Bu sırada, sosyal medyadan ne olup bittiğini anlamaya çalışıyorduk. Ardından askerler bizi salondan dışarı çıkardılar. Ben sakinliğimi korudum ancak yanımdaki arkadaşlarım hayli korktu.

"ŞARKI SÖYLEMEYE DEVAM ETTİM"

Herkes sakinleşsin diye orkestramla birlikte şarkı söylemeye devam ettim. Üçdört saatlik rehin alınmanın ardından yine askerler eşliğinde arabaya geçtik.

Köprüler kapalı olduğu için o geceyi orkestra arkadaşımın evinde geçirdik. Allah böyle kötü olaylardan ülkemizi korusun. Bir daha böyle şeyler yaşamayalım" dedi.

Sayfa Yükleniyor...