Profesyoneller Kulübü’nden Önemli Uyarı: O gömlekle bir yere kadar!

06.05.2012 - 23:33

Profesyoneller Kulübü’nden Önemli Uyarı: O gömlekle bir yere kadar!

Kolay gelsin sevgili beyaz yakalı. Yok yok yerinden kalkma lütfen, zaten işin başından aşkın, çok meşgulsun, yetiştirmen gereken projesidir, raporudur falan böyle dertlerin var ya da en azından buradan bakınca öyle bir intiba bırakıyorsun. Belki şu an birilerinin fotoğrafının altına “Burcucum çok güzel çıkmışsın” yazıyorsun ama yine de yüzünde şirketin önümüzdeki 5 yılını kurtarıyor gibi bir ifade var. Bilemiyorum, monitorün görünmüyor buradan.

Aferin, o da güzel. En azından iş yaşamında başarıya götüren en önemli derslerden ikisini almışsın: Monitorün yönünü kabak gibi ortada olmayacak şekilde ayarlamak ve her zaman meşgul görünmek. Aynen devam et böyle. Özellikle bu meşgul görünmek kısmı önemli. Lakin unutma: Meşgul biri gibi görünmekten daha önemli bir şey varsa o da şık ve meşgul biri gibi görünmektir. Diyeceğim o ki, bu gömlekle bi yere kadar. Değiştir sen onu…

İş yaşamında seni diğerlerinden bir adım öne çıkaran; iyi eğitim, güçlü motivasyon, analitik düşünme kabiliyeti (endişelenme, bunun tam ne olduğunu henüz bilen yok), yönetim kurulundan birileriyle en az 2. dereceden akrabalık ve hafif amerikan aksanlı kırık bir türkçe gibi küçük ayrıntıların yanında esas sonucu belirleyen, skora etki eden şeylerden biri kılık kıyafet. Zengin duracaksın ama sade olacak, şık görüneceksin ama cüretkar olmayacak, şöyle olacak da böyle olmayacak. Böyle böyle bir sürü şey var. Neyse, zamanı gelince bunları sonra tek tek anlatacağım sana. Şimdilik o üzerindeki gömlekle olmayacağını bil yeter.

“Ne yapalım yani? Elde avuçta ne varsa kılık kıyafete mi verelim? Bir gömleğe 1000 lira mı bayılalım?” diyorsun, fırsat sitelerinden haberin yokmuş, dahası mesainin 4’te birini oralarda indirim peşinde harcamıyormuş gibi yapıyorsun. Tebrik ederim tuzağa düşmedin. Kafası çalışan bir insansın beyaz yakalı.

Tamam şimdi biraz daha yaklaş monitöre, gözlerini kıs, elini çenene götür, düşünceli düşünceli kafanı salla. Güzel. Şu an seni gören herkes bilmemne analiz raporunu falan okuduğunu düşündüğüne göre esas konumuza gelebiliriz. Profesyoneller Kulübü’nden haberin var di mi? Evet Turkcell’inkini diyorum. Hani şu bir sinema biletine bedava bir bilet daha vere vere nice ilişkilerin başlamasına vesile olan, indirimleriyle denkleşmez denilen nice bütçeleri denkleştiren güzide kulüp. Ha işte orası yememiş içmemiş şimdi de Altınyıldız Classics’te tüm ürünlerde %40 indirim kampanyasıyla senin o gömleği yeniletmeye azmetmiş.

Gerçi bizim derdimiz sadece o gömlekleydi ama onlar tutmuş tüm ürünlerde indirim yapmışlar. Artık ne gördülerse üzerinde, bir bildikleri var demek adamların. Gitmişken başka birşeylere de bak madem sen de, ihmal etme.

Tamam şimdi artık bahanen de kalmadı. Gözünü seveyim değiştir şu gömleği. Bak elalem ceylan gibi sekiyor ortada. Üzme beni. Yazının sonuna geldiysen gözlerini ovuşturup koltuğunda hafifçe geriye doğru esneyebilirsin. Çok çalıştın çok yoruldun çünkü, bi çay-kahve molasını hakettin. Ben de kaçayım yavaştan, daha buradan muhasebeye uğrayıp senin adına doldurduğum avans formunu imzalatıcam (aa ondan bahsetmedim sana di mi? Neyse). Haftaya yine uğrarım, muhabbet ederiz. Ama bak, iki dirhem bir çekirdek görücem seni bu sefer. Hadi öpüyorum gözlerinden… 

profesyoneller.turkcell.com.tr

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...