Protez bacak karşılığında transfer oldu

Konya Engelli Gücü'nün Gana'dan transfer ettiği futbolcu Yeboah Atta'nın ''protez bacak'' karşılığında sözleşmeye imza attı.

05.06.2011 - 11:58

Protez bacak karşılığında transfer oldu

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) organize ettiği Ampute Futbol Süper Ligi'nde mücadele eden ve gol yollarında sorun yaşayan Konya Engelli Gücü, bu sorunu çözmek için Ampute Gana Milli Takımının yıldız forvet oyuncusu Atta'ya transfer teklifinde bulundu.

Teklife, çocukluğundan beri sakat olan sol bacağına protez takılması karşılığında ''evet'' diyen Atta, Şubat 2011'de 1,5 yıllık sözleşmeye imza attı.

Eşini ve 4 çocuğunu Gana'da bırakarak Türkiye'ye gelen Atta'nın, yiyecek, giyecek ve barınma giderleri kulüp tarafından karşılanıyor. Ganalı oyuncu Atta, devre arasında transfer olduğu ve ''karın tokluğuna'' formasını giydiği Konya Engelli Gücü ile Ampute Futbol Süper Ligi'nde çıktığı 11 maçta, 2 kez gol sevinci yaşadı.

Ampute Futbol Süper Ligi'nde sezonun sona ermesinin ardından Atta, transfer şartı olan protez bacak için gün saymaya başladı.
         
GANA'DA ÇOK PAHALI
Transfer teklifi geldiğinde ilk önce çok şaşırdığını belirten Atta, ülkesinde pahalı olduğu için bir türlü taktıramadığı protez bacak karşılığında teklife ''evet'' dediğini söyledi.

Atta, kararında Gana'da ampute ligi olmamasının da etkili olduğunu dile getirerek, ''Gana'da ampute ligi olmadığı için milli takıma hazır gidemiyorduk. Türkiye'de sürekli oynayarak kendimizi hazır tutuyoruz. Milli takımda forma giymek benim için çok önemli'' dedi.

Atta sezonun sona ermesinin ardından sabırsızlıkla protez bacağın takılacağı günü beklediğini ve protezin takılmasıyla çok daha iyi bir performans sergileyeceğini söyledi.


                 

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...