Psikolojiniz mi bozuldu: 'Alo 153'

İstanbul'da 85 bin 798 kişiye ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor.

11.03.2011 - 15:48

Psikolojiniz mi bozuldu: 'Alo 153'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir hizmeti olan psikolojik danışmanlık ve eğitim merkezlerinden bugüne kadar 85 bin 798 kişi ücretsiz olarak yararlandı. Tedaviye ihtiyaç duyanlar ise hastanelere sevk edildi.         

Belediyeden yapılan açıklamada, maddi durumu yetersiz olan vatandaşların tedavi masraflarının karşılandığı belirtildi ve şu açıklamada bulunuldu:

''Merkeze gelen vatandaşların genel sorunları içerisinde öfke kontrolü, stresli yaşam olaylarına bağlı travmalar, depresif belirtiler, cinsel ve eş sorunlarının öne çıktığı belirlendi. Çocuklarda ise birincil sorunun aşırı sınav kaygısının yol açtığı depresyon olduğu, sınav kaygısının yanı sıra öfke kontrolü, sınır koyma ve disiplin sorunun önde olduğu tespit edildi.''        

Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğünün aile içi sorunların başında gelen iletişim problemlerinin minimuma indirilmesi amacıyla ''Ana Baba Okulu'' projesini başlattığı belirtilen açıklamada, projeyle merkezlere gelen ailelere danışmanlık hizmeti sunulduğu, Ocak ayında başlayan projeyle bugüne kadar 200 aileye hizmet verildiği ifade edildi.       

İBB'nin ücretsiz olarak sunduğu bu hizmetlerden yararlanmak isteyenler ''Alo 153''e başvurabilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...