'Reception'dan esinlendiler; 'Recep Abi' dediler

Sivas Hizmet Vakfınca, ''reception'' yazımından esinlenerek hazırlanan ''Recep Abi'' projesiyle İŞKUR'a kayıtlı 20 işsiz gence, resepsiyon görevlisi eğitimi verilecek.

27.12.2010 - 14:10

Kentteki işsiz gençlere mesleki beceri kazandırarak, istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla hazırlanan projenin ortakları arasında Sivas Turizm Otelcilik Meslek Lisesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yer alıyor.        

Sivas Valiliği AB Bürosunun da katkılarıyla oluşturulan toplam bütçesi 178 bin 432 avro olan projenin 160 bin 589 Euro'luk bölümü AB tarafından hibe edildi.        

AB Bürosu Hibe Uzmanı Abdullah Mısırlıoğlu, bir ihtiyaç doğrultusunda ortaya çıkan projenin, ''Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı'' kapsamında desteklendiğini söyledi.        

Proje teklifi ortaya çıktığında ilgili kurulları toplayarak, ara elaman sıkıntısı olan alanları tespit ettiklerini belirten Mısırlıoğlu, resepsiyon görevlisi konusunda Sivas'ta önemli bir ihtiyaç olduğunu belirtti.        

Bu doğrultuda hazırladıkları projenin, geçen ay itibariyle kabul edilip, uygulanmaya başlandığını belirten Mısırlıoğlu, projenin ilginç adı hakkında da şu bilgileri verdi:       

''Konaklama tesislerinde genellikle yabancı dilde 'reception' yazıyor. Halkımız, televizyon dizilerinden de esinlenerek bunu 'Recep Abi' diye nitelendirdiği için biz de projenin ismini 'Recep Abi' koyduk. Projelerde gerçekten ad en zor bulunan bölüm. Projeyi bitirdikten sonra isim veriyorsunuz ve proje isimleri gerçekten dikkati çekmesi gereken bir nokta.''        

İŞKUR'a kayıtlı 17-29 yaş arasındaki genel lise mezunu 20 işsiz gence eğitim verileceklerini ifade eden Mısırlıoğlu, 814 saatlik eğitimde kursiyerlerin yabancı dil, halkla ilişkiler, mesleki gelişim, resepsiyon hizmetleri, bilgisayar ve ön büro konularında bilgi sahibi olacağını söyledi.        

Mısırlıoğlu, kursiyerlere günlük 8'er Euro ödenecek projeye başvuruların devam ettiğini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...