Renk Seçimine Dikkat Edin

Renk seçimi önemli. Her bebek bir mizaç ile dünyaya gelir. Değiştirilebilir değerleri olacağı gibi, değiştirilemeyecek değerleri de olacaktır.

Haberler 18.02.2009 - 11:27

Renk Seçimine Dikkat Edin

Renk seçimi önemli. Her bebek bir mizaç ile dünyaya gelir. Değiştirilebilir değerleri olacağı gibi, değiştirilemeyecek değerleri de olacaktır. Bu konuyu, renk, şekil ve oyuncak seçimlerinden rahatlıkla takip edebilirsiniz. Renkler bebeğin beklentilerini ve tepkilerini netleştirirken, büyük önem kazanacaktır. Her zaman kullandığı oyuncaklarını, yastıklarını veya benzeri şeyleri acaba sadece o renk olduğu için mi seçmektedir. Yoksa şeklin peşinde mi koşmaktadır. Unutmayalım ki, renkler duygusal değerlerdir. Renklere karşı olan tepkilerimizin ilki duygusal bir tepkidir. Severiz, sevmeyiz, rahatsız oluruz, beğenmeyiz v.b.

Bazılarımızın çocukluktan kalma anılarının içinde bazı renkler sevdiklerini hatırlatır. Anılar ile renklerin büyük bir bağlantısı vardır. Tercih etmeyeceğimiz renklerde olacak elbette. Bebek odalarında siyah rengi tercih etmiyoruz. Noktasal etkiler olacak, kapı kulpları, oyuncak hayvanların burunları gibi yerlerde kullanıyoruz. Ancak geneli kapsayacak seçim olarak siyahı değerlendirmiyoruz, siyah renk sadece diğer renkleri destekleyen, küçük lekeler halinde kullanılırsa daha doğru bir seçim yapmış oluruz.
http://www.benimfengshuim.com

Sayfa Yükleniyor...