Yaşı küçük bir kızla para karşılığı birlikte oldukları gerekçesiyle bu sabah gözaltına alınan Fransa Milli Takımı'nın iki futbolcusu Franck Ribery ile Karim Benzema serbest bırakıldı.

İlk olarak Ribery, Paris'te sorgu hakimine ifade verdi.

Adli kaynaklar, eski Galatasaraylı Ribery'nin, "18 yaşından küçük birisiyle fuhuş talebinde bulunmaktan" sorgu hakimi Andre Dando tarafından sorgulanmasının ardından, serbest bırakıldığını belirttiler.

7 saat gözaltında kaldıktan sonra ifadesini verip serbest kalan Ribery'nin, ifadesi sırasında neler söylediğine dair kaynaklar açıklama yapmadı.

Aynı kaynaklar, Ribery'nin adalet sarayının sorgu hakimleri bölümüne bilekleri kelepçeli getirildiğini ifade ettiler.

BENZEMA DA SERBEST
Aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan Karim Benzema da Ribery gibi Paris'te sorgu hakimine ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Ribery'nin eşinin erkek kardeşi ve Benzema'nın, sorgularının ardından adli kontrol olmaksızın serbest bırakıldığı belirtildi.

"GENÇLİK İÇİN İYİ İMAJ DEĞİL"
iTele kanalının sorusunu yanıtlayan Devlet Sekreteri Fadela Amara, "Bu durum Fransa gençliği için iyi bir imaj değil. Ribery gibi bir beyefendiyi böylesine felaket, böylesine zor bir durumda görmekten büyük üzüntü duyuyorum" dedi.

Sorgusunda Fransız milli takımının oyuncuları Ribery ile 2009'da, Benzema ile 2008'de ve Mart 2010'da 18 yaşını geçtikten sonra Sidney Govou ile para karşılığı birlikte olduğunu anlatan Zahia D. daha önceki açıklamasında, futbolcuların yaşının küçük olduğunu bilmediklerini söylemişti.