Rio, eşcinseller için en iyi tatil yeri olmak istiyor

Brezilya'nın en büyük kentlerinden Rio de Janeiro, dünyada "eşcinseller için en iyi tatil yeri" unvanını kazanmak için dünyaca ünlü 5 şehirle yarışıyor.

28.08.2009 - 16:01

Rio de Janeiro'yu tanıtma bürosu olan "Rio Convention & Visitors Bureau" (RC&VB) adlı turizm ajansı, Brezilya'nın en büyük kentlerinden biri olan Rio'nun yarıştığı diğer şehirlerin Barcelona, Buenos Aires, Londra, Montreal ve Sydney olduğunu açıkladı.

Yarışmanın, MTV medya grubuna dahil olan Logo adlı bir televizyon kanalı tarafından düzenlendiği ve yarışmayı kazanan kente ödülü ''Gay Trip Out Gay Travel" adlı internetteki turizm sitesinin vereceği belirtildi.

Oylamanın internet üzerinden yapılacağı ve kazanan kentin ABD'nin Boston kentinde 2 Kasım günü düzenlenecek 10. eşcinsel konferansı sırasında açıklanacağı bildirildi.

RC&VB'nin üst yöneticisi Paulo Senis, dünyadaki eşcinsel turizminin önem kazanıp, büyüdüğünün tartışılmaz hale geldiğini söyledi ve Rio şehrinin eşcinseller için misafirperver kent olarak seçilmesi için bütün özellikleri taşıdığını sözlerine ekledi.

Brezilya'daki eşcinsellerin geçit töreni (Gay Pride) her yıl, Rio de Janeiro ile 6 milyon nüfusuyla Brezilya'nın ekonomik başkenti Sao Paulo'da düzenleniyor. Bir milyona yakın kişi 2008 yıllında Gay Pride dolayısıyla dünyaca ünlü Copacabana plajına akın etmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...