Rizeli köylülerden define kazısı

Güneysu ilçesinin Selamet köyünde oturan bazı vatandaşlar, ellerinde herhangi bir bulgu olmamasına rağmen arazilerinde define olduğu söylentileri üzerine bir çay bahçesinde kazı çalışması başlattı.

27.10.2011 - 16:27

Selamet köyünde oturan ve arazilerinde altın olduğunu ileri süren bazı köylüler, bir süre önce ilgili makamlara başvurarak define aramak istediklerini belirtti.        

Köylüler, gerekli izinlerin alınmasının ardından jandarma ekiplerinin yanı sıra Güneysu Mal Müdürlüğü ve Rize Müze Müdürlüğünden bir kişinin gözetiminde, köy sakini Dursun Topçu'nun çay bahçesinde kazı çalışması başlattı.        

Köylülerden Dursun Topçu, gazetecilere yaptığı açıklamada, birkaç yıl önce yaşlı bir kişinin köye gelerek arazilerinde define olabileceğini söylediğini belirtti.       

Bu nedenle arazilerinde kazı çalışması yaptıklarını anlatan Topçu, ''Söylenti üzerine biz de gerekli girişimlerde bulunduk ve izni aldık. Resmi makamların gözetiminde kazı yapmaya başladık'' dedi.        

Ellerinde bir harita veya başka bir belge olmadığını ifade eden Topçu, ''Definenin sadece yoldan 35 metre aşağıda olduğu söylendi. Kazıyı altını bulduğumuzda veya umudu kestiğimizde bitireceğiz. Tutarsa tutar, tutmazsa yapacak bir şey yok'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...