Robyn - Mel Gibson çifti boşanıyor

Ünlü aktör ve yönetmen Mel Gibson'ın 28 yıllık eşi Robyn Gibson boşanma davası açtı.

Anadolu Ajansı 14.04.2009 - 11:08

Robyn - Mel Gibson çifti boşanıyor

1990'larda dünyanın en popüler aktörlerinden biriydi Mel Gibson. 1995 yılında hem yönetip hem de başrolünü oynadığı "Braveheart - Cesur Yürek" ile 5 dalda Oscar kazanmış, kendisi de en iyi yönetmen ve en iyi film oscarlarının sahibi olmuştu.

Şöhretinin zirvesindeyken bile aile hayatının dışına çıkmayan Gibson, eşi Robyn ile Hollwood'un örnek çiftlerinden biri olarak gösteriliyordu. Ta ki Robyn Gibson boşanmak için Los Angeles mahkemesine başvurana kadar.

Gibson çiftinin boşanma davası, benzer kaderi paylaşan Hollywood ünlülerinin durumundan biraz farklı. Zira koyu Katolikliğiyle bilinen Mel Gibson, eşi Robyn ile 28 yıldır evli ve çift, bu evlilikten 7 çocuk sahibi.

Robyn Gibson'ın boşanma dilekçesinde belirttiği neden ise "şiddetli geçimsizlik". Bayan Gibson Los Angeles yüksek mahkemesinde açtığı davada, "çözülemeyecek farklılıklar" gerekçesiyle, 1980'de yaptıkları evliliğe son verilmesini istedi. Gibsonlar, yaptıkları ortak açıklamada özel hayatlarının gizliliğine saygı gösterilmesini istediler.

53 yaşındaki Mel Gibson,  yaklaşık 3 yıl önce alkollü araba kullanmaktan tutuklanmıştı. Kendisini tutuklayan polis memuruna Yahudiliği aşağılayan ifadelerle bağırması ise basını uzun süre meşgul etmişti. Ünlü yıldızın hayranlarını da şaşırtan bu olayın, Gibson'un evliliğindeki sorunlarla ilgili olduğu konuşulmuştu. Boşanma davasıyla birlikte bu iddia daha da güçlenmiş oldu,  zira Gibson çifti yaklaşık üç yıldır ayrı yaşıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...