Laleli'deki bir mağazayı gezen Sobchak, 68 bin ruble (yaklaşık 2 bin 300 dolar) karşılığında, üç elbise, iki bluz ve ayakkabıdan oluşan 6 parça ürün aldı. Rus yıldızın, öngörülen 10 bin rublelik alışverişin üzerinde alışveriş yaptığı gözlendi.

Mağazanın yüzde 30 indirim jesti yaptığı Sobchak'ın takıları ve başına taktığı bone dikkati çekti. Mağazayı dolaşırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rus yıldız, çocukken Antalya'da bir ay geçirdiğini, Türkiye'yi çok sevdiğini, İstanbul'a da ilk defa geldiğini ve çok beğendiğini söyledi.

Sobchak, ''İstanbul Moda Haftasına çağrılmış olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Türkiye'yi çok seviyorum. Antalya'da çok bulundum'' dedi.

Türkiye'de ruble ile alışveriş yapılabildiğini duyunca özellikle havaalanında rubleyi dolara çevirmediğini anlatan Sobchak, şunları ifade etti:

''Türkiye'de ruble ile alışveriş yapıldığını duyunca inanılmaz şaşırdım ve özellikle bunun için geldim. Şimdi ruble ile alışveriş yapacağım ve bunu gittiğim zaman Rusya'da herkese aktaracağım. Çok inanılmaz bir olay iki ülke arasındaki ticareti etkilemesi açısından. Ruble ile alışverişi şu anda gerçekleştireceğim. Belli bir bütçe ayırmadım ama beğendiğim her şeyi almaya çalışacağım. Umarım param yetecektir, mümkün olduğu kadar harcamaya çalışacağım.''

Bir önceki gün diğer Rus davetlilerden Lada Dance ve Timati'nin de İFW etkinliğinde olduğunu anımsatan Sobchak, onların kendisini aradığını ve ''Yanında daha bol ruble götür, çünkü beğeneceğin çok şey olacak ve yanındaki ruble yetmeyebilir'' dediklerini, kendisinin de bu şekilde geldiğini kaydetti.

PARIS HILTON'LA KENDİMİ EŞDEĞER BULMUYORUM
Ksenia Sobchak, özellikle Laleli'den Osmanbey'den alışveriş yapan Ruslar'ın ruble ile alışveriş yaptıkları zaman çok rahatlayacaklarını ve onlar için inanılmaz bir kolaylık olacağını kaydetti.

''Rusya'nın Paris Hilton'u'' benzetmesinden memnun olup olmadığının sorulması üzerine de Sobchak, ''Paris Hilton'un kendi kişiliği vardır, benim de kendi kişiliğim var. Rusya'da çok ciddi yapımlarım var. Paris Hilton tabii ki çok önemli bir bayan, ama tabii ki benim de kendi vizyonum çok daha farklı. Ben kendimi onunla eşdeğer bulmuyorum, karşılaştırmak da istemiyorum'' dedi.

TÜRKİYE'YE GÖRE GİYİNDİM
Takılarına ve kıyafetine ilişkin sorular üzerinde ise Sobchak, Türkiye'ye geldiğini bildiği için Türkiye'ye göre giyindiğini, stilini ona göre ayarladığını, burada da uygun bazı aksesuarları seçmeye çalışacağını söyledi. Sobchak, her gittiği ülkeye göre giyinmeye çalıştığını, giyiminin ülkenin kültürüne göre olduğunu belirtti.

Bir gazetecinin, ''Uzun sarı saçlarınızla hep görüyorduk, niçin toplamayı tercih ettiniz?'' şeklindeki sorusu üzerine Sobchak, daha akşam olmadığını, akşam bir derginin vereceği partide uzun sarı saçlarını göstereceğini ifade etti. Rus yıldız, ''Türk erkeklerinin uzun sarı saçlı bayanlardan hoşlandığını biliyorum. Akşam öyle göreceksiniz beni'' dedi.

RUBLE İLE POZ
''Türkiye'den Rusya'ya özel bir şey götürmek istiyor musunuz?'' sorusunu da Sobchak, ''En az bir valiz kıyafet, en fazla böyle sakallı, renkli gözlü Türk erkeği'' şeklinde yanıtladı. Sobchak, daha sonra cebinden çıkardığı rublelerle ve giydiği kıyafetlerle mağazada basın mensuplarına poz verdi.