Safra kesesinden 520 taş çıkarıldı

Karın ağrısı şikayeti ile doktora başvuran kadın acil ameliyata alındı.

Konya'nın Beyşehir ilçe merkezinde yaşayan Fadime Şengül, karın ağrısı şikayetiyle Beyşehir Devlet Hastanesine başvurdu. Muayene edilen Şengül'ün safra kesesinde iltihap ve taş olduğu ultrasonla belirlendi.

Şengül'ün safra kesesi yarım saat süren operasyonla alındı.        

Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Hilmi Güngör, kapalı yöntemle yapılan ameliyatla hastanın safra kesesini aldıklarını söyledi.        

Güngör, ''Ameliyat sonrası hastamızın safra kesesinden çıkan taşları inceleyip saydığımızda 520 adet taş olduğunu gördük. Adet olarak daha az ve daha büyük taşlar olmasını beklerdik. Bu çok nadir görülen bir durum. Bugüne kadar 520 adetini bir arada daha önce hiç görmedim. Hastamız şu anda sağlığına yeniden kavuştu'' dedi.        

6 YILDIR KARIN AĞRISI
Fadime Şengül de 6 yıldır karın ağrısı şikayeti bulunduğunu, ancak bugüne kadar ailesinin tüm ısrarlarına rağmen doktora gitmediğini belirtti. Hafif de olsa üşüttüğünde karın ve mide ağrısı başladığını anlatan Şengül, ''Ağrı daha sonra sırtıma vururdu. Ağrılara dayanamayınca doktora başvurduk. Böyle bir şeyle karşılaşacağımı düşünmüyordum. Bu kadar çok taş beni de hayli şaşırttı'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...