Sagopa Kajmer ve Kolera boşandı

Rapçi Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), Instagram hesabından 20 yıldır birlikte olduğu eşi Kolera (Esen Güzel) ile evliliklerini sonlandırdıklarını duyurdu.

ntv.com.tr 20.11.2017 - 18:51 | Son Güncelleme : 21.11.2017 - 09:32

Sagopa Kajmer ve Kolera boşandı

Rap dünyasında ayrılık. Yaklaşık 20 yıldır birlikte olan Sagopa Kajmer ve Kolera ayrıldı. Ayrılık açıklamasını Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz) Instagram hesabından yaptı. 

İşte Sagopa Kajmer'in açıklaması:

20 yıllık arkadaşım, en kıymetli dostum ve 11 senelik eşim Esen (Kolera) ile yollarımızı, aldığımız ortak karar doğrultusunda ayırdık, evliliğimizi sonlandırdık.

Sagopa Kajmer açıklamayı Instagram üzerinden yaptı. 
Sagopa Kajmer açıklamayı Instagram üzerinden yaptı. 

Sevgili Esen’e bana kattıkları ve benim için yaptıkları için minnettarım.

Bundan sonrasında her ikimiz için de bambaşka hayatlar var. O nedenle şu andan itibaren lütfen paylaşımlarınızda bizi birbirimize etiketlemeyin. Yorumlarınızda kırıcı olmayın.

Bugüne dek bize değer veren, her ikimizin de müziğine kulak veren, konserlerimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm melankolia ailesine teşekkürler.

Melankolia bugünden itibaren sadece Sagopa Kajmer ile devam edecek olsa da logodaki el ele tutuşan iki sevgili hep orda kalacak.

SAGOPA KAJMER KİMDİR? 

Asıl adı Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer 1978 Samsun doğumludur.

Müziğe olan ilgisi annesi ve babasının çeşitli kültürlerden müzikler dinlemesiyle başlamıştır. Babası kendisine İtalyan müzikleri dinletmiştir.

Müzik kariyerine memleketi Samsun'da yerel bir radyoda Dj'lik yaparak başlamıştır. 1997 yılında üniversiteye başlamış ve İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir.

1999 yılında çeşitli sanatçıların yeraldığı ilk türk rap albümü "Yeraltı Operasyonu" albümünde ilk projesi olan "Silahsız Kuvvet" ismiyle yer aldı ve en fazla dikkati çeken kişi oldu. 2001 yılında ilk albümü 'Sözlerim Silahım'ı çıkardı. 2002 yılında ikinci albüm "İhtiyar Heyeti" çıktı. 2002 "Sagopa Kajmer"i yarattı. İsmiyle aynı adı taşıyan bir albüm çıkardı. 2002 yılında Ceza "Med Cezir" albümünün produktorlüğünü yaptı. Albümün tüm müziklerini de kendisi yaptı.

2010 yılında Kolera ile "Bendeki Sen" albümünü yayınlamıştır. 2010 yılında ilk kez düzenlenen TRT müzik ödüllerinde; halkın oylarıyla belirlenen Yılın Albümü dalında bu albümle ilk beşe girmiştir. Ayrıca yine 2010 yılında yayınlanan Yeraltı Kafilesi (Kafile 2) nin yapımcılığını yapmıştır. 2011 yılı içerisinde Saydam Odalar albümü piyasaya sürülmüştür. 2012 yılında ise Istakoz ve 40 adlı şarkılarını internet üzerinden yayınlamıştır. Sagopa Kajmer, kendi orkestrası olan Pesimist Orkestra ile birlikte 2013 yılının Mart, Nisan ve Mayıs aylarında bir turne düzenlemiş ve turne kapsamında 15 tane şehirde konser vermiştir.

7 Mayıs 2014'te Birol Giray (BeeGee) ile birlikte Abrakadabra adlı parçayı ücretsiz olarak dinleyicileriyle paylaşmıştır. Daha sonra ise Cem Adrian'ın Artık bitti şarkısının Scratch kompozisyonlarını yazıp şarkıya back vokalde bulunmuştur. 2015 yılının başlarında ise önceden çıkardığı bazı albümlerin beatlerini sosyal medyadan yayınlamıştır. Youtube üzerinde birçok şarkısını hayranlarıyla paylaşmaya devam etmektedir.

Sayfa Yükleniyor...