Salvatore Ferragamo’dan karışık şov

Salvatore Ferragamo, köklü markasının geçmişini anlatan videosu ve karma defilesiyle Fashionable İstanbul’da yer aldı.

25.10.2009 - 16:22

Salvatore Ferragamo’dan karışık şov

2000 yılından beri Salvatore Ferragamo markasının erkek koleksiyonunun başında olan Massimilano Giornetti, bir süre önce kadın koleksiyonunun başına getirlidi.

2010 yaz kadın koleksiyonunu yaptıktan sonra işten ayrılan Cristina Ortiz’in yerine geçen ve daha önce marka için kadın koleksiyonu hazırlamamış olan Massimilano Giornetti’nin İstanbul’da hangi koleksiyonu sunacağı merak konusuydu.

Fashionable İstanbul kapsamında defile yapan Salvatore Ferragamo markası adına dün yapılan şovda tasarımcı Giornetti, 2009 kış kadın koleksiyonu ve kendi tasarladığı erkek koleksiyonlarını harmanlayarak bir gösteri sundu.

1927 yılında kurulan Salvatore Ferragamo markasının ayakkabıları, sinema tarihindeki kült karelerde Marilyn Monroe, Sophia Loren, Audrey Hepburn, Rita Hayworth gibi yıldızların tercihi oldu. Hatta Marilyn Monroe’nun “The Seven Year Itch” adlı filmdeki mazgal sahnesinde giydiği beyaz ayakkabılar da markaya ait. Fashionable İstanbul kapsamındaki Salvatore Ferragamo, markaya ait ikon görüntülerin videosuyla markasını tanıttı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...