'Samar' ile bir haftalık tur 650 bin euro

Kuveytli iş adamı Yusuf Ahmed Alghanim'e ait olan ve dünyanın en büyük lüks motor yatları arasında gösterilen ''Samar'' Marmaris'e geldi.

Haberler 13.06.2011 - 12:25

'Samar' ile bir haftalık tur 650 bin euro

Sabah saatlerinde Marmaris Körfezi'ne giriş yaptıktan sonra Netsel Marina'nın en büyük iskelesine yanaşan ve üzerinde helikopter bulunan İngiliz bayraklı ''Samar'' isimli yat, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

77 metre uzunluğunda ve 13 metre genişliğinde olduğu belirtilen yatın, yakıt ikmali yapmak ve malzeme almak için Marmaris'e geldiği öğrenildi.        

Yatta bir süre bakım yapılırken, personelin de iple sarkarak yatın camlarını silmeye çalıştığı görüldü.      

Marina yetkilileri, yatta Alghanim ya da yakınlarının bulunup bulunmadığı konusunda bilgi vermezken, ''Samar''ın akşam saatlerinde Marmaris'ten ayrılacağını bildirdiler.       

''Samar'', süper motor yatlar sınıfında dünyanın ilk 100 yatı arasında 69. sırada yer aldı. 95 milyon euro değerinde olan süper lüks yatın, haftalık kirası ise 650 bin avro.        

Helikopter pistinin yanı sıra misafirler için ayrı asansörün bulunduğu yatta, yemek odası, bar, spor salonu, buhar odası, iki havuz, 3 jet-ski ve küçük bir otomobil bulunuyor. 7 kabin bulunan yatta personelle birlikte aynı anda 44 kişi kalabiliyor.        

Geliştirilmiş küresel seyir yeteneğine sahip yat, 16,5 knot hıza çıkabiliyor. Yat, genelde Arap ve Avrupalı zengin iş adamlarınca Akdeniz ve Ege'de mavi tur için kiralanıyor.

Sayfa Yükleniyor...