'Sanal zorbalar' intihara sürükledi

Kıbrıs kökenli Türk kızı, sanal zorbalar yüzünden hayatından vazgeçti. Avustralya'da ailesiyle beraber yaşayan 14 yaşındaki Şeniz Erkan'ın, internet sayfalarının başka kişiler tarafından ele geçirilmesi üzerine intihar ettiği ortaya çıktı.

NTV Haber 16.01.2012 - 16:10

'Sanal zorbalar' intihara sürükledi

Ailesiyle birlikte Avustralya'da yaşayan 14 yaşındaki Şeniz Erkan'ın intiharı ülkede gündemine oturdu. Sosyal paylaşım sitelerindeki sayfalarına ulaşan kişilerin baskısına daha fazla dayanamayarak intihar eden Şeniz'in ailesi ise kızlarını intihara götüren süreçten habersiz olduklarını belirtti.

Baba Şenol Erkan, “Hiçbir şeyden şüphelenmedik. Çok canlı, neşeli ve normal bir yaşamı vardı. Anneler, babalar evlatlarınıza dikkat edin. Sanal zorbaları, kızım intihar edene kadar duymamıştım. Bize anlatmadı” ifadelerini kullandı.

'TÜM HESAPLARINA GİRMİŞLER'
Kardeşini kaybetmenin acısını yaşayan ağabey Aykut Erkan, “Facebook dahil tüm hesaplarına girmişler. Onun adıyla herkese iğrenç mesajlar atmışlar. Cep telefonuna da tehdit, baskı mesajları gelmiş” dedi.

Polis olayla ilgili soruşturma açarken, genç kız, gözyaşları içinde toprağa verildi. Avustralya Başbakanı Julia Gillard, Şeniz’in intihari üzerine hükümetin kamu sistemleri için kurduğu siber savunma sistemini ‘sanal zorbalığa’ karşı mücadele ile görevlendirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...