Sanatçı Nigar Uluerer yaşamını yitirdi

Türk Sanat Müziği sanatçısı Nigar Uluerer, Bodrum'da tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında yaşamını yitirdi.

03.04.2013 - 10:06

Sanatçı Nigar Uluerer yaşamını yitirdi

Bodrum Devlet Hastanesi'nde yaklaşık bir aydır solunum yetmezliği nedeniyle tedavi altında bulunan 87 yaşındaki Nigar Uluerer, saat 02.30'da genel cerrahi yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti.

Nigar Uluerer'in yeğeni Mehmet Uluerer, halasının zatürre teşhisiyle hastaneye yatırıldığını belirterek, ''Halamı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yaklaşık 2 ay İzmir ve Bodrum'da tedavi gördü. Son bir aydır buradaydı. Üzüntülüyüz'' diye konuştu.

Bodrum Devlet Hastanesi göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Murat Karamustafaoğlu ise hastanelerindeki tedavi sürecinde Uluerer'in solunum sıkıntısı çektiğini ve akciğer yetersizliği yaşadığını anlattı.

Uluerer'e solunum desteği verdiklerini bildiren Karamustafaoğlu, ''Yardımcı antibiyotikler, balgam sökücüler yapıldı. En son solunum cihazından ayırdık ve boğazından kesi yaparak bir tüp yerleştirdik. Solunumunu buradan yapıyordu fakat dün akşam kaybettik'' diye konuştu.

Uluerer'in bugün Bodrum Adliye Camisi'nde öğle vakti düzenlenecek cenaze töreninin ardından Gümbet Karaburgaz Mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

Bursa'da 10 Şubat 1926'da dünyaya gelen Nigar Uluerer, ''Alişimin Kaşları Kara'', ''Ben Gamlı Hazan'', ''Aşkımızın Sonu Yok'', ''Bir İnat Yüzünden'', ''Acı Feryat'' adlı sevilen eserleri seslendirdi.

Sinemada da boy gösteren Uluerer, ''Gümüş Gerdanlık'', ''Taş Plaktan Bugüne'', ''Cilalı İbo Yıldızlar Arasında'', ''Üç Garipler'' adlı filmlerde rol aldı.

Uluerer, Bodrum Hayvan Hakları Derneği Yönetim Kurulu üyesiydi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...