Çeşme Turistik Otelciler Birliği'nin (ÇEŞTOB) Tanıtım Komitesi üyesi Yakup Demir, hazırlıklarının son aşamaya geldiğini bildirdi. 

Sezon öncesi Çeşme'yi daha hareketli, daha canlı tutmak için böyle bir tanıtım organizasyonu düzenlediklerini belirten Demir, tatil ve eğlenceyi benimseyen insanları ilçeye çekmeye çalıştıklarını söyledi. 

Bugüne kadar Çeşme'ye kimlerin geldiğini, hangi bölgelerde yaşayanların daha çok ilgi gösterdiğini araştırdıklarını, yüzde 75-80 oranıyla İstanbul'da yaşayanların ilçeye ilgi gösterdiğini belirlediklerini belirten Demir, şunları kaydetti: 

''Çeşme'ye gelenlerin yüzde 50'si tatil ile eğlenceyi de ön plana taşımış. Çeşme'nin en önemli ürünü de tatil ve eğlence. Bu yüzden hazırladığımız tanıtım afişlerinde Çeşme ile özdeşleşmiş sanatçılarımızın fotoğraflarına yer verdik. İnsanların yaz tatilini düşündüğü şu günlerde eğlenceyi de ön plana çıkararak Çeşme'yi benimseyen sanatçılarla reklam yapalım istedik. Serdar Ortaç her yaz Çeşme'ye geliyor. Çağla Kubat ise Çeşme Alaçatı'daki sörfle anılan bir isim oldu. Beyaz, bize göre Çeşmeli oldu. Kıvanç Tatlıtuğ'dan destek istedik. Bengü, her yıl Çeşme'de beach partileri yapıyor. İlçenin beachleri ile bu isimleri buluşturup etkin bir tanıtım yapmak istedik. İlan panolarında 'Bu Yaz Çeşme'deyim', 'Çeşme'yi seviyorum', 'Çeşme'ye gidiyoruz' spotları altında bu sanatçılarımızın fotoğrafları olacak. Tanıtım ağırlığı İstanbul'da olacak. Mayıs ayının ilk haftalarında İstanbul ilan panolarında yer almak istiyoruz. Bu çalışma için bütçemiz hazır. Tatili ve eğlenceyi benimseyen kesimin bu sezon Çeşme'de olmasını istiyoruz.'' 

Geçen yıllara göre otel rezervasyonlarının yüzde 15 daha iyi olduğunu ifade eden Demir, amaçlarının sezonu yükseltmekle beraber geçen yılki kan kaybını durdurmak olduğunu bildirdi. 

Geçen yıl Çeşme'ye gelen bir çok tatilcinin rotasını Antalya ve Bodrum'a çevirdiğini kaydeden Demir, şöyle konuştu: 

''Yeniden bu insanları tatil ve eğlence için Çeşme'ye çekmek istiyoruz. Şu anda 2-3 sanatçıdan onay aldık. Bu sanatçılarımızın Çeşme'ye gelmesiyle eğlence sektöründe yükselen bir grafik olacak. Otellerde rezervasyon talepleri geçen yıla göre yüzde 15 daha fazla. Herkes gayretli bir çalışma içinde olursa bence çok iyi bir sezon geçireceğiz. Çeşme'de yaşayanların, Türkiye'nin dört bir yanına dağılan Çeşmelilerin de bu gayretli çalışmaya destek vermesi gerekiyor.''