İstanbul'da satılan uçağa restoran ve müze için talip çıkıyor

sahibinden.com internet sitesi üzerinden satışa çıkarılan Airbus A300 tipi hurda uçağa, restoran ve müze işletmeciliği yapmak isteyenler talip oluyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.03.2015 - 14:49

İstanbul'da satılan uçağa restoran ve müze için talip çıkıyor

sahibinden.com'dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul'dan verilen ilanla satışa sunulan Airbus A300 tipi 1982 model hurda uçak yoğun ilgi görüyor. Uçuş motorları olmayan, çift koridorlu, 350 kişilik hurda A300, 190 bin avroya Atatürk Havalimanı'nda alıcısını bekliyor.

İlan sahibi, hurda uçağın yurt dışında yaygın bir kullanım şekli olan restoran olarak da kullanılabileceğini belirtirken, kargo bölümü dahil iki katlı olan uçağın her bir katı 300 metrekare alana sahip. 17 Şubat 2015'te satışa sunulan hurda uçak için şu ana kadar farklı yerlerden farklı kullanım amaçları için talipliler olduğu bildirildi.

Açıklamaya göre söz konusu ilanın sahibi A300 hurda uçağa yaklaşık 1 yıl önce ihale yoluyla sahip olmuş. Hurda uçağı restoran yapmak amacıyla satın alan ilan sahibi, yurt dışında yaşadığı için bu projesini hayata geçirememiş. İlan sahibiyle şu ana kadar iletişime geçenler arasında hurda uçağı Zeytin Müzesi ve restoran işletmeciliği yapmak isteyenler bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...