Saunada ölüme açıklama: Kurallara uyduk

Finlandiya'da düzenlenen 'Dünya Sauna Şampiyonası'nda bir yarışmacı öldü. Organizatör Ossi Arvela, “Yarışma boyunca bütün kurallara uyduk. İlk yardım personeli de hazır bekliyordu" dedi.

09.08.2010 - 10:50

Saunada ölüme açıklama: Kurallara uyduk

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'ye 138 kilometre uzaklıktaki Heinola kasabasında düzenlenen 'Dünya Sauna Şampiyonası'nda finale kalan Rus vatandaşı Vladimir Ladyzhensky ile geçen yılın şampiyonu Finli rakibi Timo Kaukonen, yarışma sırasında beklenmedik bir şekilde rahatsızlandı.


Baygınlık geçiren iki yarışmacı derhal hastaneye kaldırıldı ancak, vücudunda büyük oranda yanık tespit edilen yarışmacılardan Rus vatandaşı Vladimir Ladyzhensky'nin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Organizatör Ossi Arvela, “Yarışma boyunca bütün kurallara uyduk. İlk yardım personeli de hazır bekliyordu. Bütün yarışmacıların doktor tarafından imzalanmış sağlık sertifika bulunuyor... Yarışma sırasında her şey başlangıçta normal görünüyordu. Sonra iki yarışmacı rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı. Rus yarışmacının daha sonra öldüğünü öğrendim ve çok üzüldüm. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı" dedi.

110 SANTİGRAT SICAKLIĞA DAYANMALARI GEREK
1999 yılından bu yana devan eden yarışmada, 110 santigrat sıcaklığın bulunduğu odada en uzun kalan yarışmacı birinci oluyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...