Scarlett Johansson: Kadın oyuncuların ince kalması için baskı hep vardı

Hollywood’daki kadın ve erkek sinemacılar arasındaki eşitsizlik tartışmalarına katılan Scarlett Johansson "Kadın oyuncuların ince kalması için baskı hep vardı" dedi ve bu duruma 1950 yapımı All About Eve'i (Perde Açılıyor) örnek gösterdi.

26.06.2020 - 07:54

Scarlett Johansson: Kadın oyuncuların ince kalması için baskı hep vardı

Hollywood’un en çok kazandıran oyuncularından Scarlett Johansson da sinemada erkek ve kadınlar arasındaki eşitsizlik tartışmasına katıldı. Marvel'ın yeni filmi Kara Dul (Black Widow) ile gündemde olan oyuncu Candis Magazine’e verdiği röportajda fit kalmakla ilgili kendi imtihanlarını ve sıkıntılarını 1950 yapımı klasik All About Eve’deki (Perde Açılıyor) bir sahneyle kıyaslayarak anlattı.

Bette Davis ve Thelma Ritter, All About Eve setinde (1950) Bette Davis ve Thelma Ritter, All About Eve setinde (1950)

35 yaşındaki Johansson "Oyuncuların ince kalması için baskı hep oldu. En sevdiğim filmlerden All About Eve’de bir sahne var, Batte Davis canı bir şeye acayip sıkılmış şekilde odayı tavaf ediyor ve sonra bir parça çikolata alıyor.Geri bırakıyor. Tekrar alıyor. Tekrar bırakıyor. Nihayet pes edip parçayı yiyor ama bunun için bile mücadele vermesi gerekiyor! Yani o zamanlarda bile bu baskı vardı. Şimdiyse çok daha kötü"

KARA DUL FRAGMANI

Sayfa Yükleniyor...