Şeb'i Arus treni kalkıyor

Mevlana'nın 738. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri'ne katılmak üzere Ankara'dan Konya'ya gelmek isteyen bir çok kişi, YHT biletlerin büyük bölümünü rezerve ettirdi. Yoğun talep nedeniyle ek seferlerin konulduğu YHT ile törenlerin düzenleneceği 7-17 Aralık tarihleri arasında yaklaşık 67 bin yolcu taşınacak.

06.12.2011 - 11:43

Şeb'i Arus treni kalkıyor

Konya'da 7-17 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Mevlana'yı Anma Törenleri'ne katılmak isteyen yerli ve yabancı turistler günler öncesinden otobüs, uçak ve hızlı tren için biletlerini rezerve ettirmeye başladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ağustos ayında açılışı gerçekleştirilen Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren hattı da Mevlana törenlerinde katılmak isteyen vatandaşların en büyük tercihi oldu.

Ankara-Konya YHT hattında, törenlerin düzenleneceği 7-17 Aralık tarihleri arasında gidiş dönüş toplam 162 seferde yaklaşık 67 bin yolcu taşınabilecek.

HAFTASONU SEFERLERİNİN BAZILARINDA YER KALMADI
Törenler boyunca Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde her gün saat 14.00 ile saat 20.00'de sema ayini gerçekleştirilecek. Sema ayinlerine katılmak isteyen vatandaşlar, Ankara-Konya hattındaki günlük yapılan gidiş-dönüş toplam 15 hızlı tren seferi için birkaç gün öncesinden biletlerini rezerve ettiriyor.

Çarşamba günü başlayacak etkinliklere katılmak üzere Ankara'dan Konya'ya gelmek isteyen birçok kişi, YHT biletlerinin büyük bölümünü günler öncesinden rezerve ettirdi. Özellikle hafta sonuna denk gelen 10 ve 11 Aralık tarihlerindeki hızlı tren seferlerinde boş yer bulmak oldukça zor. Bu günlerdeki bazı seferlerin biletlerinin tamamı rezerve ettirildiği için boş yer bulunmuyor.

Konya Tren Garı yetkilileri, Mevlana törenleri nedeniyle Konya'ya gelmek isteyen vatandaşların, tren seferleri konusunda bilgi almak için günler öncesinden kendilerini aramaya başladığını bildirdi.

SEFER SAYISI 14'E ÇIKARILDI
Ankara-Konya arasında daha önce günlük 10 olan gidiş-dönüş sefer sayısının, yoğun talep nedeniyle 1 Aralık'tan itibaren 14'e çıkarıldığını anlatan yetkililer, Konya'ya gelen vatandaşların dönüşü için 10-17 Aralık tarihleri arasında da her gün saat 23.30'a ek seferler konulduğunu bildirdi.

SAAT 20.00'DEKİ SEMA GÖSTERİSİNİ İZLEYİP DÖNEBİLECEKLER
Akşam saat 20.00'da başlayacak sema törenlerini izleyenlerin, saat 23.30'daki sefere rahatlıkla yetişebileceğini dile getiren yetkililer, bazı seferlerin biletlerinin tükendiğini, törenler için hızlı tren ile Konya'ya gelmek isteyen vatandaşların bilet sıkıntısı yaşamaması için bir an önce biletlerini almaları gerektiğini bildirdi.

Yetkililer, biletlerin on-line olarak alınabildiği gibi DDY'nin müşteri hizmetleri hattı olan 4448233 numaralı telefondan da rezerve ettirilebileceğini veya satın alınabileceğini kaydetti.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...