İlişkili Haber

Ünlü model Şebnem Schaefer, Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil’e sosyal medya üzerinden ateş püskürdü. Avrupa Şampiyonası’ndaki Almanya-İtalya maçının seromonisinde Özil’in Alman milli marşını söylememesine tepki gösteren 32 yaşındaki model, Instagram’a Almanca olarak yazdığı mesajında, “İtalyanların marşlarını gururla söylediklerini izlemek güzeldi ama Mesut Özil’in her zamanki gibi ağzını açmayışını rahatsız edici buluyorum” yazdı.

EURO 2016'da yarı finale çıkmak için İtalya ile Almanya arasında oynanan maçta 65. dakikada Mesut Özil'in golüyle Almanya öne geçmişti. 
EURO 2016'da yarı finale çıkmak için İtalya ile Almanya arasında oynanan maçta 65. dakikada Mesut Özil'in golüyle Almanya öne geçmişti. 

SİYASETİ SEVİYOR

Anne tarafından Türk, baba tarafından Alman olan Şebnem Schaefer, 2007 yılında katıldığı Demokrat Parti'den 2009 yılında Şişli Belediye Meclisi Üyesi adayı gösterilmişti.

TÜRKİYE-ALMANYA ARASINDA ELÇİ

Fernuniversität in Hagen'da Siyaset ve Kamu Yönetimi okuyan model Türkiye ve Almanya arasında elçi olma ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirme amacına "Türkiye-Almanya Biz Birlikteyiz Projesi"nin kampanya yüzü olarak ulaşmıştı. Hristiyan Demokrat Partisi (CDU) Frankfurt Kadın Kolları Yönetim Kurulu'nda görev alan Schaefer, 11 yaşından beri üyesi olduğu Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Limburg şubesi kurucularından.