''Sekizinci Renk'' projesi hayata geçiyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından desteklenen "Sekizinci Renk Otizm Farkındalık Projesi"nin lansmanı 8 Nisan'da İstanbul'da yapılacak.

ProjeAgac.jpg

"Sekizinci Renk Otizm Farkındalık Projesi",  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da katılımıyla 8 Nisan Cuma günü saat 19.00'da Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek lansman gecesiyle hayata geçiyor.

Otizm Vakfı, Dernekleri ve Federasyonu, özel eğitim okullarında öğrencisi olan aileler, eğitmenler ve sanatçıların katılacağı gecede Mustafa Ceceli, Otizm Korosu ile birlikte şarkılar söyleyecek.

Ayrıca söz ve müziğini Nil Karaibrahimgil'in otizmli çocuklar için yazdığı "Sekizinci Renk" proje şarkısı Otizm Korosu ile birlikte ilk kez seslendirilecek.

PROJENİN AMACI

"Sekizinci Renk" projesi kapsamında, yeni "Sekizinci Renk Bakım ve Eğitim Merkezleri"nin açılması hedefliyor. Hali hazırda, Sakine Kalyoncu Özel Eğitim Merkezi, 27'si erkek ve 7'si kız olmak üzere 34 öğrenciye eğitim vermekte. "Sekizinci Renk" projesi kapsamında; Sakine Kalyoncu Özel Eğitim Merkezi'nde yapılan çalışmanın, tüm Türkiye'ye yayılması amaçlanıyor.

"SEKİZİNCİ RENK" KİTABI

Proje lansmanı için hazırlanan "Sekizinci Renk" kitabı, Türkiye'nin değerli sanatçılarının en sevdikleri film sahnelerinden oluşan bir boyama kitabı... Kitapta; çocuk ve yetişkinlerin boyayabileceği birer ilüstrasyona dönüştürülen sahnelerle beraber, sanatçıların otizm ile ilgili mesajları da yer alıyor. Kitabın tüm geliri otizmli çocukların eğitimine aktarılacak.

Sayfa Yükleniyor...