ABD’de 3 genç kadını 10 yıl boyunca evinde zorla alıkoymakla suçlanan Ariel Castro hakim karşısına çıktı. Castro'nun tutuksuz yargılanması için 8 milyon dolar kefalet istendi.

İlişkili Haberler


Savcıların kaçırma ve cinsel istirmarla yargılanacak Castro için idam cezası talebinde bulunması bekleniyor.

Mağdurlardan birinin düşük yapmasına dayandırılan suçlama, mahkemede kabul görürse, 52 yaşındaki Castro idam cezası alabilir.

Cleveland kentinin Cuyahoga ilçesindeki Savcı Tim McGinty, Castro'nun tecavüz ettiği kadınlardan birinin hamile kalması üzerine, mağduru aç bırakarak düşük yapmaya zorladığını açıkladı.

'İDAM EDİLEBİLİR'
Basın toplantısı düzenleyen McGinty, her cinsel şiddet, tecavüz, alıkoyma, canice saldırı, cinayete teşebbüs ve hamilelikleri zorla sona erdirme eylemleri için ceza isteyeceğini söyledi.

McGinty, 'ağırlaştırılmış cinayet' suçlamasının karşılığının Ohio eyaletinde idam olduğunu hatırlatarak, "Çocuk kaçıran bu kişi şehrin ortasında bir işkence odası ve özel hapishane işletti" dedi.

Cleveland'da elleri kelepçeli ve mavi kıyafetli halde mahkemeye çıkarılan Castro, ifade vermedi.

İTİRAF MEKTUBU
Castro için atanan avukat Kathleen DeMetz, müvekkilinin intihar etmemesi için hücresinde gözetleneceğini söyledi.

FBI, Castro'nun evinde, el yazısıyla yazdığı ve suçlarını itiraf ettiği intihar notu niteliğindeki bir mektup buldu.

Daily Mail’in haberine göre, 19 Action News kanalından bir muhabir mektuptan bazı bölümleri Twitter hesabından paylaştı. Castro mektupta çocukken ailesi tarafından cinsel istismara uğradığını ve amcası tarafından tecavüze uğradığını anlatıyor. Kendini “Seks avcısıyım, yardıma ihtiyacım var” sözleriyle anlatan Castro, “Zaten himayemde iki kadın varken bir başkasını daha niye aradım bilmiyorum. Burada kendi rızaları dışında bulunuyorlar. Bir yabancının arabasına binme hatasını yaptılar” sözleriyle intihar etmek istediğini ve kalan parasını kaçırdığı kurbanlara bırakmak istediğini itiraf ediyor.

Ariel Castro'nun kardeşleri Pedro ve Onil'e, alıkoyma ve tecavüz suçlamaları yöneltilmedi. Pedro Castro'ya sadece kamuya açık yerde alkollü içki içtiği gerekçesiyle 100 dolar ceza kesildi.

AİLELERİNE KAVUŞUYORLAR
2003 yılında 17. doğum gününden bir gün önce kaybolan Amanda Berry'nin adı uzun süre yerel medyanın manşetlerinde kalmıştı.

Berry ve 2004 yılında 14 yaşındayken kaçırılan Gina DeJesus, ailelerine kavuştu.

2002 yılında, 20 yaşındayken kaçırılan Michelle Knight'ın ise hâlâ hastanede yattığı ve durumunun iyi olduğu açıklandı.

Castro'nun alıkoymakla suçlandığı kişilerden biri, mağdur Amanda Berry'nin tecavüz sonucu hamileliğinden doğan ve şimdi 6 yaşında olan Jocelyn adlı çocuk.

Büyütmek için tıklayın.
Büyütmek için tıklayın.