NTV

Serhat Kılıç: İzleyici şaşıracak

Yaşam

Seksenler dizisinde oynadığı Ergun Plak karakteriyle adını geniş kitlelere duyuran Serhat Kılıç, yeni dizisini Söz'ü ntv.com.tr'ye anlattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Söz'de terör örgütü lideri Çolak karakterine hayat verecek olan Serhat Kılıç şu sözleri dile getirdi: "5 yıl televizyonda dizi olarak aynı rolü oynadım. Farklı bir şey yapmak istedim. Bir drama çeksem ancak böyle bir proje olabilirdi. "Söz" tekrar ekranda olabileceğim gerçekten çok özel bir proje. Ayrıca çok sevdiğim bir televizyon formatı var onu da hayata geçireceğim" 

"İZLEYİCİ ŞAŞIRACAK" 

"Biraz ters köşe sürprizlerle dolu bir rol. Bence izleyici şaşıracak. Ben de daha önce hem tiyatroda hem televizyonda bu tarz asker rolleri oynadım. Hatta zaman zaman oyunlarda yönetmenlik de yaptım. En azından ben onları şaşırtmanın peşindeyim. Asker oynamak çok zordur, rütbeli askeri oynamak çok zordur. Giyinişi, yürüyüşü, selamı farklıdır. Yani çok ayrıntılı, çok detaylı."

Serhat Kılıç'ın hayat vereceği Çolak karakteri
Serhat Kılıç'ın hayat vereceği Çolak karakteri

"HEPSİNİ BİRLEŞTİRDİK"

"Oyuncu, yönetmen ve ekip adına çok farklı bir iş. Hem Yağız Alp Akaydın hem Ethem Özışık ile hem de Tims&B yapım ile oturduğumuzda önce biraz rol üzerinde konuştuk. Onlar ne istiyorlar, Yağız ne bekliyor? Beklenti nedir? Ben neyin peşindeyim? Ethem ne hayal ediyor? Hepsini birleştirdik ve Çolak'ın bana ait olan kısmı çıktı. Bence farklı olacak."

"BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ"

"Yağız ile Veda filminden 7 sene sonra tekrar "Söz" için bir araya geldik. Çalışırken, görüşünce birbirini net bir şekilde anlıyorsun. Bu 7 senede alınan yolun ne kadar büyük bir mesafe olduğunu tekrar bir araya gelince görüyorsun. Mesafeyi görmek ve birlikte tadını çıkarmak çok güzel. Biz yolun ilerisinde buluştuk hem yolda yaşadıklarımızı hem de yeni yolumuza birlikte karar vereceğiz."

"SAHNE AÇTIK"

1 Nisan'da Ankara Çankaya'da 400 kişilik bir sahne açtıklarını belirten 41 yaşındaki Kılıç şöyle devam etti: "İsmi Sahne Ankara. Son dönemde onunla çok meşguldüm. Bir katta Okul Serhat Kılıç, bir katta ise Sahne Ankara var. Böyle bir zamanda bu koşullarda ve şartlarda sahne açmak şaka olabilir. Şevket (Çoruh) ve ben şakacı insanlar olduğumuz için sahnelerimizi 1 Nisan'da açtık. Şansımız, seyircimiz bol olsun. Maddi manevi çok emek var bu sahnelerde. Yakın gelecekte Sahne Ankara'da çok iyi oyunlar izleyicisi ile buluşacak."

SÖZ'DEN İNTERNETE ÖZEL BÖLÜM - İZLEETİKETLER