Sevgili bulmak için yeterince güzel misiniz

Danimarka'da bir çöpçatanlık sitesi, üye olmanız için önce diğer üyeler tarafından yeterince çekici olduğunuzun onayını almanızı şart koşuyor.

Haberler 26.10.2009 - 13:31

Sevgili bulmak için yeterince güzel misiniz

İnternetteki çöpçatanlık sitelerinin sayısı artarken takındıkları tavır da değişiklik göstermeye başladı. Danimarka'daki Beautifulpeople.com adlı çöpçatanlık sitesi "çirkin" insanları sitesinde istemiyor.

Siteye üye olmak için bir fotoğrafınızı yüklemelisiniz ve buna göre diğer üyeler size siteye girmeye yetecek kadar çekici olup olmadığınızı puanlayacak. İstatistiklere göre beş başvurudan sadece biri kabul oluyor.

Çöpçatanlık sitesi ayrıca reklamlarında da güzel vücutlu ve genç kızlarla erkeklerin yarı çıplak hallerini kullanıyor.

Birkaç yıl önce açılan site bu tavrı yüzünden çok eleştiri almış. Açılışından bu güne de Britanya, Amerika ve Japonya'da da şube açan siteye 180 bin kişi üye olmuş.

Sitenin 34 yaşındaki yöneticisi Greg Hodge, "Çekici bulduğunuz biriyle birlikte olmak sığlık mı? Bir bara ya da kulübe gittiğinizde size çekici gelen insana yaklaşırsınız. Bunda sığ hiçbir şey yok. İnsanlar artık internette çekici olmayan insanlarla buluşup zaman ve para harcamaktan usandı" yorumunu yaptı.

Sayfa Yükleniyor...