Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Veysi Öncel, sevgililerin özel günü en güzel şekilde kutlaması için ilçedeki otellerin birbirinden çekici programlar hazırladığını belirtti.
 
Volkan Konak, Fedon gibi isimleri Çeşme'deki otellerin sahnelerinde ağırlayacaklarını anlatan Öncel, uygulanan özel programların yanı sıra ilçenin İzmir merkeze yakınlığı ve ziyaretçilerine termal olanağı sunmasının, tercih edilmesinde büyük rol oynadığını ifade etti.
 
Çeşme'deki otellerin Sevgililer Günü'nde doluluk oranının yüzde 100'e ulaşacağını kaydeden Öncel, ilçede 13-14 Şubat günlerinde konaklama bedelinin 75 liradan başladığını açıkladı.
 
ÇEŞTOB Başkan Yardımcısı ve Sheraton Çeşme Genel Müdürü Abdullah Aküzüm ise 13 Şubat akşamı için oteldeki tüm odaların dolduğunu söyledi.

''10 müşteri de olsa, 1000 müşteri de olsa kaliteden ödün vermiyoruz. Başka yerlerde belki kampanyalar düzenlenince ziyaretçi hizmet göremiyor. Biz otel olarak kışın bile 225 personel ile hizmet veriyoruz. Açık büfemizi, akşam yemeğimizi 'Bu müşteri, kampanya müşterisidir' diye değiştirmiyoruz. Misafirlerimize bu kaliteden ödün vermediğimiz için 3 lira daha fazla ödeyip bize geliyorlar. Termalin de büyük fonksiyonu var. Çeşme'de evi olanlar bile, evlerini açmadan otelde konaklıyor, termalden faydalanıyor, dinlenip öyle ayrılıyor.''
 
ÇEŞTOB üyesi ve Ilıca Otel Genel Müdürü Yakup Demir ise Sevgililer Günü'nde daha çok İzmirli sevgilileri ağırlayacaklarını, ancak hafta sonu tatilini fırsat bilerek Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerden de sevgilileri misafir edeceklerini dile getirdi.
 
SEVGİ DOLU PROGRAMLAR VE MÖNÜLER
Sheraton Çeşme'de ''İlan-ı Aşk'' adı altında düzenlenen Sevgililer Günü'ne özel programda, lobide canlı müzik gösterisi sunulacak. Otelde 12-14 Şubat günlerinde geçerli olacak ''2 kişi kal, 1 kişi öde'' kampanyası düzenlenecek.
 
Günün özel menüsünde ''Sevgi Rüzgarı'', ''Sensiz Asla'', ''Pembe Düşler'', ''Kırmızının Sırrı ve Aşkın Anahtarı'' adlı özel yemekler yer alacak, otel müşterileri için akşam yemeği ücreti de kişi başı 55 lira olacak.
 
Pırıl Otel'de 13 Şubat 2010 Cumartesi günü hazırlanan ''Sevgi Dolu Program'' kapsamında Fasl-ı Pırıl ve Grup Pırıl sahne alacak. Sevgililere özel çekilişin düzenleneceği program kapsamında sevgililere özel ücretsiz sauna, buhar banyosu, termal havuz, fitness center ve Türk hamamı hizmeti sunulacak. Program kapsamında gala yemeği, limitsiz yerli içki servisi, sabah kahvaltısı, brunch yer alıyor. Gecenin sonundaysa sevgililere sıcak şarap ikram edilecek.
 
Fedon'un sahne alacağı Çeşme Ilıca Otel'de Sevgililer Günü'ne özel olarak otel kırmızı ışıklarla aydınlatılacak. Otele bir gün önce gelenlere yüzde 50 indirim uygulanırken, özel menülerle sevgililerin güzel vakit geçirmesi sağlanacak. Sevgililer, otelin SPA, jakuzi ve hava şartlarının olumlu olması durumunda termal havuz imkanlarından da faydalanabilecek.
 
Altınyunus Otel'de de Sevgililer Günü'ne özel Volkan Konak sahne alacak.