ABD Başkonsolosluğu, Kültür etkinlikleri kapsamında Edirne Belediye Başkanlığı ile bağlantı kurarak, geçerek Amerikalı ünlü Hip hop şarkıcısı Gina Loring'in Edirne’de konser verebileceğini söyledi.

Bunun üzerine Edirne Belediyesi konser alanı olarak Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapıldığı Sarayiçi alanını sanatçıya tahsis etti. Sahne kuruldu ancak, konser alanının kent merkezine uzak olması ve yeterli konser tanıtımı yapılmadığı için konseri izlemeye gelen olmadı. Sadece konser nedeniyle 20’ye yakın polis memuru güvenlik önlemi için sahnenin etrafında hazır bekletildi.

İstanbul’da Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Birimi Kısa Dalga Gençlik Merkezi Hip hop Atölyesi öğrencileri ile 2 gün boyunca müzik çalışması yapan Gina Loring, 25 kişilik öğrenci grubu, konsolosluk görevlileri ile birlikte konsolosluğun tahsis ettiği araçları ile konser saatinde alana geldi.

SEYİRCİ BEKLEDİ
DHA'nın haberine göre; araçtan inen ve sahnenin önünde hiç seyirci göremeyen Gina Loring, büyük şok yaşadı. Kendisini görüntüleyen gazetecilere gülerek poz veren sanatçı daha sonra beklemeye başladı.

Konsolosluk yetkilileri, Edirne Belediyesi ile bağlantı kurarak, konseri daha çok seyircinin izleyebileceği Saraçlar Caddesi'ne almak istedi. Ancak, sahne kurmanın kısa sürede mümkün olmaması nedeniyle bu istek yerine getirilemedi. Gelen belediye ekipleri de konser alanına seyirci toplayamadı.

Seyircinin olmaması üzerine şaşırdığın belirten Loring, "Ben sanatçıyım. Büyük kalabalıklara da şarkı söyledim. Ancak, burada pek kimse yok. Artık biz kendimiz çalıp, kendimiz eğleneceğiz" dedi.
Konseri izlemeye gelen olmamasına rağmen sahneye çıkacağını söyleyen Loring, hazırlanması için oda bile tahsis edilmediği için geldiği aracın içinde makyajını yaptı ve sahneye çıktı.

Loring şarkılarını söylerken, kendisine 25 öğrenci eşlik etti. Müziğin sesini duyan ve Sarayiçi’ni gezmeye gelen vatandaşlar ile çevrede oturan 20'ye yakın Romanlar çocukları ile birlikte gelerek konseri izledi. Öğrencilerin de dans ve şarkı gösterileri ile eşlik ettiği konser 1 saat sürdü. Ardından sanatçı kentten ayrıldı.