Yalova Bahçeşehir Koleji'nin konuğu olan İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kural, 'Yaşanabilir Bir Dünya İçin El Ele' adlı etkinliğe katıldı. Kural, söyleşisi sırasında ilginç hareketlerde ve açıklamalarda bulundu.

"BANA 'HAYVAN OĞLU HAYVAN' DİYE BAĞIRIN"
Milliyet'in haberine göre; Türkiye'de hayvanlara kısırlaştırma çalışmalarının yapılması gerektiğini söyleyen Kural, "Beni yolda görürseniz tüm samimiyetimle söylüyorum 'hayvan oğlu hayvan, eşek oğlu eşek, it oğlu it' diye bağırın. Ben hiç üzülmem. Eşek ne suç yaptı? Gidip Siirt'te 4 yaşındaki çocuğa tecavüz mü etti? Orman mı yaktı? Banka mı soydu? Yıllardır dayak yedi görev yaptı. Ama eşek bana benzemek ister mi onu bilmem. Ben kimseye eziyet çektirmemek için bir an önce ölmek istiyorum" diye konuştu.

"METİN ŞENTÜRK GENÇLERE KÖTÜ BİR ÖRNEK"
Prof. Dr. Kural, daha sonra da sanatçılara yönelik sert ve esprili eleştirilerde bulundu. Kural, görme engelli şarkıcı Metin Şentürk hakkında "Metin Şentürk beğenmediğim bir sanatçı. Dünyanın en hızlı araç kullanan körü oldu, Güzel mi oldu? Benim üniversitemde öğrenciler var. Babalarının arabalarını alarak ondan daha hızlı kullanmaya çalışıyor. Bir kör bu kadar hızlı araba kullanırsa biz niye kullanamayalım diyorlar. Şentürk, kazaların olmasına neden oluyor" dedi.

"SEZEN AKSU BENDEN ÖNCE ÖLÜRSE CENAZESİNE GİDECEĞİM"
Prof. Dr. Kural, ünlü sanatçı Sezen Aksu'nun sigaralı görüntüsünü de öğrencilere göstererek, "Bu kadın sigara tanıtımı için milyon dolarlar alıyor. Eğer benden önce ölürse cenazesine gideceğim. 'İmam nasıl tanırdınız?' diye sorduğunda 'Kötü tanıyorum', hakkınızı helal ediyor musunuz dediğinde 'Etmiyorum' diyeceğim. Sigara içen kimseye hakkımı helal etmiyorum" dedi.

Şarkıcı Teoman'ın konserinde çocuklara sigara dağıttığını da iddia eden Kural, "Teoman sizin gibi gençlere konserinde sigara dağıtıyor. Tarkan ve Hülya Avşar da sigara içerken poz veren