İki yıllık ara sona eriyor, Sherlock Holmes ölümden dönüyor! Her Pazartesi 22:00’de CNBC-e’de ekrana gelecek olan yeni sezon hakkında bilinenleri derledik.

- İkinci sezonun finalinden bu yana geçen iki yılda dostunun yokluğuna alışan Watson aşık olup, Mary Morstan’la evlendi.

- Dizinin yeni sezonunda Sör Arthur Conan Doylu’un The Adventure of the Empty House, The Sign of Four ve His Last Bow adını taşıyan öykülerinden esinlenilmiş üç bölüm izleyeceğiz.

- Sherlock’un sahte ölümünün arkasındaki gizel His Last Bow öyküsüyle aynı adı taşıyan üçüncü bölümdeyse tüm detaylarıyla açıklığa çıkacak.

-6 Ocak Pazartesi 22’de ekrana gelecek The Empty Hearse’ün yazarı, dizide Sherlock Holmes’un ağabeyi Mycroft’u da canlandıran Mark Gatiss.

-Benedict Cumberbatch, Sherlock’un dönüşü ve yeni sezon hakkında “Watson karısıyla birlikte hayatına devam ediyor. Ama Londra büyük bir terörist saldırısı tehditiyle karşı karşıya ve Sherlock, Watson’ın karşısına geçip tekrar iş başı yapmasını istiyor” açıklamasında bulundu.

- Geçtiğimiz yıl dizinin baş yapımcısı Steven Moffat yeni sezona dair üç kelime söylemişti: “Fare”, “Düğün” ve “Yay”.

- Martin Freeman’ın canlandırdığı Watson’ın eşini Freeman’ın gerçek hayattaki sevgilisi ve çocuklarının annesi Mary Morstan oynayacak.

- Sezonun kötüsü Charles Augustus Magnussen’i Hannibal’ın yıldızı Mads Mikkelsen’in en az onun kadar takdir toplayan ağabeyi Lars Mikkelsen canlandıracak. Merakına yenik düşenler, karakter için ilham alınan Doyle’un The Adventure of Charles Augustus Milverton öyküsünü okuyabilir.