Şiddete karşı balkabağı turuncusu devriye aracı

Britanya'da polis Cadılar Bayramı ve Guy Fawkes'un Parlamento'yu havaya uçurma girişiminin kutlamalarında şiddeti azaltmak için imaj yeniledi.

02.11.2009 - 17:52

Şiddete karşı balkabağı turuncusu devriye aracı

Britanya'da Cadılar Bayramı ve 5 Kasım'da kutlanan Bonfire Gecesi olarak bilinen Guy Fawkes'un Parlamento Binası'nı havaya uçurma teşebbüsünün kutlandığı gecelerde anti-sosyal davranışları engellemek için devriye arabasını balkabağı turuncusuna boyadı.

Bu girişimin bir parçası olarak devriye arabası sevimli hayaletlerle de süslendi. Araç iki hafta boyunca beyaz mavi haline değil bu şekilde devriye gezecek.

Polis adına operasyonu yöneten Colin Green, "Kimsenin eğlencesini bozmak istemiyoruz ama Bonfire Gecesi ve Cadılar Bayramı kötü davranışları ya da vandalizmi yasallaştırmıyor. İnsanların yine de iyi zaman geçirmesini istiyoruz ama davranışlarının diğerlerini nasıl etkileyeceğini düşünmelerini umuyoruz" dedi.

Grren ayrıca, "Bu tarihlerde suç işleme oranları artıyor. Havai fişek satan dükkanlara da 18 yaşın altındakilere satış yapmaları halinde 5 bin sterlin ceza alacakları uyarısı yapıldı" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...