NTV

Şikayetlerinizi şarkıya dökün!

Yaşam

Eğer "Bıktım artık, benim de söyleyecek sözüm var!" diyorsanız, işte size ilginç bir alternatif...

Rutin giden bir hayat, her gün görülen aynı yüzler, gittikçe ağırlaşan hayat şartları, saç yoldurtan iş stresi, bitmek bilmeyen trafik, artan vergiler, yüklü faturalar, kredi kartı ekstreleri, kavgacı komşular ve daha niceleri...

Bir düşünün, gün içerisinde kime kızıyorsunuz, daha başka nelerden şikayet ediyorsunuz? Kaleme almak gerekirse bu liste uzar gider...

En iyisi siz bu şikayetlerinizi “İstanbul Şikayet Korosu” ile paylaşın.

Duyanları şaşırtan bu koro; Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu'dan sonra şimdi de İstanbul'da şikayetleri topluyor.

Bu koroya katılmak için müzik bilginizin olmasına ya da herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Sadece şikayetleriniz olsun yeter!..

SON BAŞVURU TARİHİ 3 ARALIK
İki ünlü sanatçı Tellervo Kalleinen ve Oliver Kochta-Kalleinen, İstanbulluları şikayetlerini şarkı söyleyerek duyurmak için koroya davet ediyor. Eğer siz de “İstanbul Şikayet Korosu”na katılmak isterseniz; başvurularınızı, şikayetlerinizle beraber 3 Aralık Perşembe günü saat 17.00’ye kadar koro@c-u-m-a.org adresine göndermeniz gerek. 

Şikayet şarkısı, katılımcılar ve Amerikalı besteci Michael Ellison ile beraber Aralık ayında arasında yapılacak beş provada yaratılacak. İstanbul Şikayet Korosu’nun galası ise 26 Aralık Cumartesi günü Michael Ellison’ın öğretim üyesi olduğu ve provaların da yer alacağı İstanbul Teknik Üniversitesi Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmaları Merkezi’nde (MİAM) gerçekleştirilecek. İleri tarihlerde ise sürpriz gösteriler var.

CUMA Güncel Sanat Ütopyaları tarafından yürütülen; İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteği ve MİAM işbirliği ile gerçekleşen proje; 2005 yılından beri Birmingham’dan Tokyo’ya kadar tam 22 şehirde sahne aldı.

Şimdiye kadar yapılmış tüm Şikayet Koroları www.complaintschoir.org adresinden görülebilir.