Şıklık yarışında Suri'nin heba olan ayakları

Tom Cruise ve Katie Holmes çiftinin 3 yaşındaki kızları Suri, annesinin giydirdiği açık topuklu ayakkabılarla yürüyemiyor. Holmes kış ortasında botlarıyla, kızı ise çıplak ayaklarla görüntüleniyor.

02.12.2009 - 14:38

Şıklık yarışında Suri'nin heba olan ayakları

Tom Cruise ile evli olan ünlü oyuncu Katie Holmes son zamanlarda sürekli kızı Suri ile objektiflere yakalanıyordu.


Ve her seferinde üç yaşındaki Suri ayağındaki topuklu ayakkabılarla dikkat çekiyordu. Hava ne kadar sıcak ya da ne kadar soğuk olursa olsun, Suri, açık topuklu ayakkabı giyiyordu.

Eleştirilere daha fazla dayanamayan Katie Holmes, sonunda konu ile ilgili sessizliğini bozdu. Holmes, Suri'nin giydiği ayakkabıların her küçük kızın isteyebileceği dans ayakkabıları olduğunu söyledi.

Oysa Suri geçen hafta Massachusetts'te annesi ile yağmurda yürürken ayağında gümüş rengi topuklu ayakkabılarla bileğini burkarken görüntülenmişti. Holmes, "Onlar balo için dans ayakkabısı ve Suri onları çok seviyor" dedi.

'KENDİ SEÇİYOR' DEDİ
Fakat Holmes, bunca eleştiriye rağmen kızının stilini savundu ve konu ayakkabı olunca Suri'nin kendi seçimlerini yaptığını söyledi.

Sağlık uzmanları ise Suri'nin bu tarz ayakkabıları çok sık giymesi sonucu ayağıyla ilgili gelişim sorunu yaşayacağının altını çiziyor.

New Yorklu ayak hastalıkları uzmanı Oliver Zong, "Yetişkinlerde sürekli topuklu ayakkabı giymenin etkisi aşil tendonunun kısalması ya da gerilmesi olarak kendini gösterir" dedi.

Ayak hastalıkları uzmanı Zong, sözlerine şöyle devam etti: "Suri'nin yaşında çocuklar çok çabuk büyüyor ve her şeyin aynı hızda büyümesini istersiniz. Eğer tendon aynı hızda büyümezse sorun olur."

Zong ayrıca, "Eğer ebeveyn kendi kontrolünde çocuğunun topuklu ayakkabı giymesine izin veriyorsa başka, bunun kararını üç yaşındaki çocuğuna bırakıyorsa bambaşka bir şeydir" diye konuştu. Suri, gelecek Nisan ayında dört yaşına basacak.

Ama daha şimdiden tasarımcıların elinden çıkma 2 milyon sterlin değerinde bir kıyafet dolabı olduğu tahmin ediliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...