NTV’yi Harbiye Açıkhava sahnesinde ağırlayan Sıla, hem hakkında merak edilenleri anlattı, hem de canlı performansıyla müzikseverlere konser atmosferini yaşattı.

Konserlerine olan yoğun ilgiden memnun olan Sıla “Güzel bir kucaklaşma oldu. Güzel selam çaktık birbirimize. Çok güzel bir seyirci vardı. Umut ediyorum bundan sonraki konserler de böyle güzel geçer” diyerek duygularını ifade etti.

EFE BAHADIR’LA HAYALİMİZ GERÇEK OLDU

Sıla, yıllardır sahnede ve albümlerinde birlikte çalıştığı müzisyen dostu Efe Bahadır’la bu konserin konseptini yıllardır hayal ettiklerini anlattı:

“Heybeden Şarkılar” adını verdiğimiz bu konser konseptine biz 6 ay önce başladık. Yıllar önce Efe Bahadır’la böyle bir hayalimiz vardı. Evde şarkılar yazdığımız gibi bir ortam olsun istiyorduk. Bir koltukta otururken sen gitar çal, ben söyleyeyim; öyle açsak konserleri, diyorduk. Kısmet oldu şimdiye. Hayata da teşekkür ettik bu konuda”

"ŞİİR YAZARAK BAŞLADIM, ZAMANLA ŞİİRLER ŞARKILARA DÖNÜŞTÜ"

Gülay Afşar’a hayatına ve kariyerine dair samimi açıklamalarda bulunan Sıla, müzikten önce şiir yazmaya başladığını itiraf etti. “Ben yazarak başladım bu işe. Bir dürtüydü bu, önüne geçemediğim. Şiirle başladım, sonra onlar müzik hevesimle şarkı sözlerine dönüştü. Dolayısıyla hep aram iyi oldu kelimelerle, kitaplarla. Okumayı hep çok sevdim. O yüzden belki kelime dağarcığı biraz kalabalık.”

ŞARKI SÖZLERİ BİZİM TOPLUMUMUZDA ÖNEMLİ

Şarkı sözleriyle öne çıkan Sıla’ya göre bizim toplumumuzda şarkı sözlerine özel bir ilgi var: “Bazı toplumlarda söz, müzikte biraz daha bağımsızlığı ilan eder. Biz sözleri seviyor, önemsiyoruz. İyi geliyor bence bize sözler. Söyleyemediklerimizi söylediği için daha sarılıyoruz şarkılara belki de. Birbirimize omuz vermiş oluyoruz şarkılarla.”

“MABEL MATİZ’LE ÇOK İYİ ANLAŞTIK”

Konserlerinde Mabel Matiz’le beraber yazdıkları yeni bir şarkıyı da söyleyen Sıla, Mabel Matiz’le üretmeye devam edeceklerini açıkladı: “Çok kanımız tuttu Mabel’le. Çok seviyorum onu. Herkesle oturup şarkı yazamazsınız ama biz çok güzel kaynaştık. Çok güzel 3 şarkı yazdık. Nur topu gibi 3 şarkımız oldu. O şarkılardan “Muhbir”i ilk kez bu konserlerde söyledim. Kıyamet koptu. Biz zaten şarkıyı çok seviyorduk ama seyircilerin tepkisini de merak ediyorduk. Bizi de şaşırtan, çok mutlu eden bir ilgi oldu. Mabel’le yazdığımız şarkılardan 2’sini Mabel, kendi albümünde söyleyecek. Ben de bir tanesini yorumlayacağım. Aramızda paylaştık şarkıları. Beraber şarkı yazmaya devam edeceğiz."

“YENİ ALBÜM İÇİN EFE BAHADIR’LA BİR YERLERE KAÇIP ŞARKI YAZACAĞIZ”

Sıla, NTV’de yeni albüm müjdesini de verdi: Heybemizde epey şarkı birikti aslında Efe’yle. Konserlerden sonra 10 gün bir yerlere kaçacağız. Sessiz, sakin, kimsenin bizi rahatsız etmeyeceği bir yer bulduk. Oraya gideceğiz. Yazdığımız şarkılara bakacağız, yeni şarkılar yazacağız.