Sıla'ya hakaretten ceza alan Davut Güloğlu'ndan yeniden yargılanma talebi reddedildi

Sıla'ya küfür ettiği iddiasıyla hakaret suçundan 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırılan Davut Güloğlu'nun yargılamanın yenilenmesi talebi reddedildi.

06.03.2021 - 09:51

Sıla'ya hakaretten ceza alan Davut Güloğlu'ndan yeniden yargılanma talebi reddedildi

Şarkıcı Davut Güloğlu, şarkıcı Sıla Gençoğlu’na yaklaşık 4 yıl önce Demokrasi ve Şehitler Mitingi için söylediği sözleri dolayısıyla hakaret ettiği gerekçesiyle hakaret suçundan 8 bin 500 lira adli para cezasına çarptırıldı. Şarkıcı Davut Güloğlu, avukatı aracılığıyla İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi’ne yargılamanın yenilenmesi talebinde bulundu.
Dilekçede, Güloğlu’nun cezasının infazının durdurulması ve beraati talep edildi. Başvuruyu değerlendiren mahkeme, yargılamanın yenilenmesi talebini reddetti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne şarkıcı Sıla katılmamış ve "Darbeye karşıyım ama Yenikapı'daki şova katılmayacağım" demişti. Bunun üzerine Davut Güloğlu katıldığı bir televizyon programında, "S... olsun gitsin" ifadesini kullanmıştı.

Sıla, bu sözlerin ardından şikayetçi olmuş ve Davut Güloğlu hakkında, Alenen hakaret suçundan 2,5 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılmıştı. İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Güloğlu, 2 Mayıs 2017'de "Alenen hakaret" suçundan önce 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmış, bu ceza 8 bin 500 TL adli para cezasına çevrilmişti. Güloğlu'nun bu cezası 14 Mart 2019 yılında kesinleşmişti. Öte yandan Sıla, Güloğlu aleyhine 60 bin TL'lik manevi tazminat davası açmıştı. Davayı kısmen kabul eden mahkeme, 4 bin lira manevi tazminatın haksız fiil tarihinden itibaren işleyecek yasal faizle birlikteDavut Güloğlu'ndan alınarak Sıla'ya verilmesine karar vermişti.

Akrep 14. yeni bölüm fragmanı

Sayfa Yükleniyor...