Simon'ın kedisi aslında hepimizin kedisi

Kendi kedisi Hugh'dan esinlenerek Simon's Cat adlı bir animasyon serisi yaratan Simon Tofield o kadar meşhur oldu ki Hugh'un bir de kitabı yapıldı.

18.11.2009 - 10:17

Simon'ın kedisi aslında hepimizin kedisi

Onu önce sosyal paylaşım sitelerinde gördünüz, daha sonra kendi internet sitesini keşfettiniz. Animasyoncu Simon Tofield'in çizdiği ve kendi kedisinden esinlendiği Hugh adlı kedi karakteri kısa zamanda YouTube'un en çok izlenen videoları arasına girdi.

Sahibine bir türlü rahat vermeyen ama yine de bir o kadar sempatik olan Hugh'un maceralarını çizen Londralı Tofield, "Bir gün oturup kendime bilgisayarda animasyon yapmayı öğrettim. Hep kağıt üzerinde çalışırdım ve artık bilgisayara geçmenin zamanının geldiğini biliyordum" dedi.

Hiçbir kedi sahibinin yadırgamadığı Hugh'un meşhur olmasına giden yol ise şöyle başlamış: "Bir sabah oturuyordum ve o zamanlar Hugh küçük bir yavruydu, sürekli üstüme atlıyordu, tırmalıyordu, ona kahvaltı vermem için beni uyandırmaya çalışıyordu. Ben de sahibini uyandırmaya çalışan bir kedinin animasyonunu yapmaya karar verdim. Her şey böyle başladı."

Tofield bir buçuk dakikalık bir animasyonu altı haftada yaptığını ve sesi eklemek için de bir haftaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

YouTube'da bu kadar rağbet görünce de Tofield'a kitap teklifleri gelmeye başlamış ve Ekim'de Simon's Cat adlı bir de kitap basılmış.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...